خوش آمدید، مهمان - لطفا برای ثبت نام اینجا و یا برای ورود اینجا را کلیک کنید.
آیا هنوز ایمیل فعال سازی حساب کاربری برای شما ارسال نشده است؟

جستجوی پیشرفته

53075 ارسال در 5547 موضوع- توسط 22211 کاربر - جدیدترین کاربر عضو شده: elafdiodys
زاگریو، ثبت آنلاین دامنه و میزبانی وب
صفحه: [1]   پایین
چاپ صفحه
نويسنده موضوع: طلاق و قوانین آن  (دفعات بازدید: 6840 بار)
مهسا
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 3

تشكر
اهدا شده: 0
دريافت شده: 0

« : 10 ارديبهشت 1387,ساعت 09:32:56 »

سلام.خسته نباشید....سوال من این است که  اگر زن و شوهری که در دوران عقد قصد جدائی داشته باشند در حالیکه عمل دخول را انجام داده اند پرداخت مهریه باید به صورت کامل باشد؟و موقع تعویض شناسنامه ، المثنی صادر می شود یا شناسنامه کاملا جدید؟؟؟ لطفا در این زمینه مرا راهنمایی کنید....سپاس فراوان...
خارج شده است
بصیر
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 1168

تشكر
اهدا شده: 35
دريافت شده: 140

« پاسخ #1 : 10 ارديبهشت 1387,ساعت 10:46:26 »

اگر دخولی صورت نگرفته باشد مهربه نصف خواهد شد اما به صرف دخول مهریه کامل بر عهد شوهر خواهد افتاد
و در مورد شناسنامه شنیده بودم که در صدد تصوریت قانون  امکان پاک کردن هستند  اما خبر دقیقش رو ندارم
خارج شده است
مهسا
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #2 : 10 ارديبهشت 1387,ساعت 12:08:33 »

ممنون از شما بابت پاسخ سریعتان....آیا کسی هست که در مورد تعویض شناسنامه یا المثنی گرفتن آن با توجه به موضوع مطرح شده اطلاع دقیقی داشته باشد؟
خارج شده است
آواز
Full Member
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 136

تشكر

« پاسخ #3 : 25 ارديبهشت 1387,ساعت 13:29:52 »

تا آنجایی که من اطلاع دارم در دوران عقد اگر شوهر بخواهد خانمش را طلاق دهد نصف مهریه را باید پرداخت کند ولی اگر خانم در دوران عقد بخواهد جدا شود می تواند تمام مهریه اش را مطالبه کند البته یک وکیل اینو بمن گفته . در مورد شناسنامه تا جایی که من می دونم چون دخول صورت گرفته یعد از مراجعه به پزشک قانونی و تایید فکر کنم اسم شوهرتون از روی شناسنامه  پاک نشود چون درست است که شما عروسی نگرفته اید ولی بهرحال الان خانم هستید نه یک دختر.
خارج شده است
مهسا
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #4 : 02 خرداد 1387,ساعت 10:19:13 »

ممنون....ظاهرا کسی اطلاع دقیق نداره....در مورد پاک شدن اسم همسر از شناسنامه ،این کار در هر صورت (خانم بودن یا نبودن)پاک خواهد شد....فقط المثنی بودن یا جدید بودن شناسنامه مورد سوال من بود که البته جوابی هم نگرفتم.....در مورد مهریه هم دقیقا چیزی که آقای حسین فرمودند صحیح هست...که البته در بعضی موارد حتی اگر دخول انجام نگرفته باشد و در دوران عقد طلاق انجام گیرد مهریه باید کامل پرداخت شود....
خارج شده است
.........
Sr. Member
آفلاین آفلاین

جنسيت : پسر
تعداد ارسال: 339

تشكر
دريافت شده: 1

يا الرحم الراحمين

« پاسخ #5 : 07 مرداد 1387,ساعت 08:48:55 »

سلام الان دیگه نمی توانید اسم همسرتون رو از شناسنامه پاک کنید  زیرا قبلش باید از پزشکی قانونی  نامه ای مبنی بر دختر بودن خود وعدم ازاله بکارت داشته باشد   مراحل کار هم به این صورت است که با مراجعه به کلانتری محل  درخواست یک معرفی نامه مبنی بر تعویض شناسنامه و پاک نمودن اسم همسرتون رو از شناسنامه می کنید اونها هم طی نامه ای به پزشکی قانونی   در مورد عدم دخول نظر پزشک معالج را جویا می شوند بعد از واصل شدن جوابیه طی شرحی از طرف کلانتری به اداره ثبت احوال اسم همسرتون رو از شناسنامه پاک می کنند ..... البته با تعویض شناسنامه هم گاهی وقتها یه راههای  برای برداشتن اسم همسر وجود داره  بهتره از کلانتری محلتون بیشتر بپرسی  ولی چون  عمل دخول صورت گرفته دیگه شما یک زن محسوب میشوید  بعید میدونم بتونید اسم همسرتون رو پاک کنید
خارج شده است

يا رب العالمين
صفحه: [1]   بالا
چاپ صفحه
پرش به :