خوش آمدید، مهمان - لطفا برای ثبت نام اینجا و یا برای ورود اینجا را کلیک کنید.
آیا هنوز ایمیل فعال سازی حساب کاربری برای شما ارسال نشده است؟

جستجوی پیشرفته

53075 ارسال در 5547 موضوع- توسط 22156 کاربر - جدیدترین کاربر عضو شده: راسا
زاگریو، ثبت آنلاین دامنه و میزبانی وب
صفحه: [1]   پایین
چاپ صفحه
نويسنده موضوع: عدم تسلط بر اعصاب وراه کنترل آن  (دفعات بازدید: 5146 بار)
omid2009
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 3

تشكر
اهدا شده: 0
دريافت شده: 0

« : 06 تير 1387,ساعت 23:22:58 »

با سلام
 من نزدیک سه سال ازدواج کرده ام.ازهمان ابتدا ی زندگی متوجه شده بودم با همسرم تفاوت های سلیقه ای داریم ونیز خانواده هایمان باهم از نظر فرهنگی تفاوت هایی دارنداما چون همسرم را دوست داشتم واو را زنی با محبت و فداکارمی دیدم تصمیم گرفتم هر طور شده زندگی ام را حفظ کنم اما متاسفانه یکی ازمشکلات من عدم کنترل احساسات است و برخی مواقع دچار عصبانیت شدید  می شوم.ضمنا اخیرا بخاطر برخی مشکلات کاری و مالی کم حوصله شده ام .همسرم نیز مانند من شاغل است اما بعلت مشکلات مادی ونیز چون درشهری زندگی میکنیم که ازشهر محل تولدمان دوراست از فامیل دوریم ولذا تاحدودی تنها هستیم .دوست دارم که کارم را به محل خانواده ام منتقل کنم اما همسرم چون روابط  مناسبی بین او مادر و خواهرانم نیست(برخلاف همسرم آدمهای سرد مزاجی  هستند) مخالف است؟ لذا نمی دانم چکارکنم؟ اوجدیدا بخاطر حادثه ای عمل جراحی کرده است و با من تا حدودی با سردی برخورد میکند.در حقیقت بخاطر کمرویی  اکثرا درمجالس خانوادگی کم حرف هستم وزیاد نمی توانم با آنها مبا حثه کنم .لطفا مرا راهنمایی کنید.
با تشکر
خارج شده است
دریا
OFC Hero
آفلاین آفلاین

جنسيت : دختر
تعداد ارسال: 1646

تشكر
اهدا شده: 587
دريافت شده: 624

« پاسخ #1 : 07 تير 1387,ساعت 13:20:32 »

مثلا در چه مواقعی عصبانی میشید ؟
خارج شده است

وقتی تنها شدی بدون که خدا همه رو بیرون کرده، تا خودت باشی و خودش ...
ْآردين
Ardin
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 47

تشكر

روزها بيشتر كتاب ميخونم و ميام نت.

« پاسخ #2 : 08 تير 1387,ساعت 16:30:28 »

خيلي كلي گفتي. فكر ميكنم همسرت حق داشته باشه. از يكنواختي زندگي خسته شدي كه عصباني ميشي؟

رابطه تو با همسرت چه جوريه؟
خارج شده است

بعد از تو در قفسم هيچ نماند   به جز مشتي پر    كه نمي ارزد هيچ    كاش ميدانستم كه ميان من و تو فاصله هاست.
omid2009
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #3 : 08 تير 1387,ساعت 18:22:42 »

با سلام
 من وقتی عصبانی میشم  که مثلا کسی بیخودی و زیاد ازحد و یا خیلی بیجا حرف می زنه یا وقتیکه کسی اصلا شرایط روحی ام را درک نمی کنه.مثلا وقتی میام خونه  بعد از 8 ساعت کار دوست دارم مقداری استراحت کنم اما ممکنه زنم بگه برو خرید کن ویا چند مدت قبل رفته بودیم خارج ازشهر برای تفریح.یکی از افراد فامیل ما همراهمان بود ایشان فردی تحصیل کرده و استاد دانشگاه بود اما متاسفانه از همان ابتدای سفر مرتبا حرفهای نا امید کننده و سیاسی می زند!اعصابم خراب شد و دیگر نمی توانستم 2 ساعت حرفهای بیجای اورا تحمل کنم !ضمن اینکه چون من همیشه بسادگی صحبت می کنم همسرم مدام به من علامت می دهد مواظب باشم زیرا خانواده اش را بالا تر از من می داند !؟ من هم به او گقتم : این چه وضعیه ؟از اول راه تا الان مرتب حرفهای خسته کننده میزنی نا سلامتی اومدیم تفریح کنیم!همسرم از این برخورد من ناراحت شده و فکرمی کند من به او توهین کرده ام.در حقیقت او می خواهد همیشه دیسپلین بالا باشد تو حرف زدن!اخه او معلم است و از بس صحبت میکند تو این کار استاد است اما من یک مهندسم و سرو کارم با حساب و کتاب و معادلات است !خب حالا چکارکنم؟ تازه اختلاف شدید اخلاقی او با مادرم که که اورا مال زمان قدیم وعهد عتیق میداند  و خواهرهایم بکنار!
با تشکر از شما
خارج شده است
صبح سحر
Full Member
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 164

تشكر
اهدا شده: 3
دريافت شده: 7

« پاسخ #4 : 09 تير 1387,ساعت 12:36:34 »

سلام آقای امید
 شما باید کمی تمرین صبر و عاشقی کنید .
کاری کنید که از درون  و واقعی احساس خوشبختی و شادی کنید تا بتوانید همه مشکلات را تحمل کنید
باید عشق بورزید و همه مردم را دوست بدارید تا مثلا از پر حرفی دوستتان از کوره در نروید .خیلی از آدمها به شما علاقه دارند و
از گفتگو با شما لذت میبرند سعی کنید آنها را از خودتان محروم نکنید .
با خانمتان با آرامش صحبت کنید و اگر حرفی یا پیشنهادی دارید با منطق و محبت این کار را بکنید .
اگر شما اقدام کننده هستید برای حل مشکلتان ،  پس مدیرانه عمل کنید و زندگی را به خوشبختی بدل کنید  سکوت
خارج شده است
omid2009
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #5 : 09 تير 1387,ساعت 15:02:34 »

با تشکر از پاسخ شما
من بدنبال یک راه حل جامع کنترل اعصاب و روان هستم.افزایش تواناهایی های جسمی و روحی طبق یک برنامه زمانبندی!دنبال یک مشاور خانواده (یک متخصص) هستم آیا شما  تخصص مشاوره دارید؟اگر پاسختان مثبت است می توانید به من کمک کنید؟
خارج شده است
صفحه: [1]   بالا
چاپ صفحه
پرش به :