خوش آمدید، مهمان - لطفا برای ثبت نام اینجا و یا برای ورود اینجا را کلیک کنید.
آیا هنوز ایمیل فعال سازی حساب کاربری برای شما ارسال نشده است؟

جستجوی پیشرفته

53075 ارسال در 5547 موضوع- توسط 21781 کاربر - جدیدترین کاربر عضو شده: nezperceMr
صفحه: [1] 2 3   پایین
چاپ صفحه
نويسنده موضوع: کار کردن زنان در اجتماع  (دفعات بازدید: 6289 بار)
121314
OFC Hero
آفلاین آفلاین

جنسيت : پسر
تعداد ارسال: 538

تشكر
اهدا شده: 100
دريافت شده: 98

دانشجوی رشته مهندسی شیمی-صنایع گاز

« : 01 شهريور 1387,ساعت 19:58:48 »

‏(راه حل مشکل اشتغال و ازدواج جوانان).تا اخرشو بخوانید مطئنم جواب خواهید گرفت.  اگر ما بخواهیم زمینه گناه و الودگی از بین برود و کرامت و عزت زن به معنای حقیقی ان حفظ شود،باید محل کار زنان و مردان در تمام سازمان ها و ادارات دولتی و غیر دولتی جدا سازیم،و به زنان با حفظ شغل اصلی و اولیه انها،شغل مناسب و در شأن شان بدهیم.به عنوان مثال برای انکه دختران در دانشگاه ها در بعضی موارد مخلو ط نباشد ،و گاهی ان همه مفاسد را به بار نیاورند،باید زنان معلم،دبیر و استاد را در تمام رشته ها تربیت کنیم،تا تدریس بانوان را خود انان به عهده بگیرند.برای انکه بانوان برای بیماریشان به دکتر مرد در بیمارستان ها و مطب ها مراجعه نکنند (با توجه به اینکه پزشک به زن نامحرم است و او هم غریزه دارد و تحریک می شود و در بعضی از مواقع باعث بروز مشکلات اخلاقی و خلاف عفت شده است)باید پزشک زن در رشته های مختلف پزشکی اموزش دهیم تا زمینه گناه از بین برود.اما وقتی در ادارات و سازمان ها و شرکت های دولتی و غیر دولتی نیروی کافی مرد و جوان وجود دارد،با توجه به اینکه اسلام مخارج و هزینه زندگی را به عهده مرد گذاشته و میلیون ها جوان بیکار،مجرد و اماده ازدواج هست،لزومی ندارد دختران و زنان در این گونه ادارات و سازمانها وشرکت ها که مناسب شأن و منزلت زن نیست استخدام شوند.زیرا با اولویت دادن به جوانان:اولا:زمینه اشتغال جوانان فراهم شده و معضل بیکاری تا حدودی حل خواهد شد.ثانیا:سبب می شود انان سریع تر دنبال ازدواج برن و دختران را زودتر به خانه بخت ببرند.ثالثا:با ازدواج و اشتغال،بیکاری و فقر که منشأ بسیاری از الودگی ها و گناهان است از بین خواهد رفت،زیرا دیگر برای جوان فرصت و انگیزه فساد وجود نخواهد داشت.رابعا:با اولویت دادن شغل به جوانان و ازبین بردن بیکاری،زمینه فساد،اعتیاد،منکرات و روابط نامشروع کاهش خواهد یافت .به دنبال ان زندان ها از وجود جوانان عزیز خالی خواهد شد،وکار پلیس و قوه قضائیه تقلیل می یابد.مسؤلین نظام به جای مبارزه با معلول،بیایند با علت مبارزه کنند.به جای مبارزه با فساد زمینه فساد را از بین ببرند.مشکل جوانان ما امروز تملق گویی و فریب دادن انان با الفاظ جذاب و فریبنده نیست،تا به این به به و چه چه گفتن ها،و با استفاده از فطرت پاک جوانی عده ای به پست و مقام و مالی برسند.اگر اولویت کار به جوانان داده نشد و ادارات و سازمان ها و شرکت های دولتی و غیردولتی به خاطر اغراض مختلف،دختران جوان را استخدام کردند،و روش های غربی ها را در ادارات و شرکت ها پیاده نمودند،چند صباحی نمی گذرد که فساد و الودگی و روابط نامشروع بسیاری از این مراکز به ویژه مراکز غیر دولتی را فرا می گیرد.به علاوه استخدام زنان به جای مردان باعث می شود جوانانی را که مسؤلیت زندگی بر دوش انهاست بیکار شوند و زمینه اعتیاد،سرقت،مزاحمت برای نوامیس مردم و سایر گناهان فراهم خواهد شد،به دنبال ان به جای ابادانی و رشد جامعه،زندان ها را اباد و پر خواهیم نمود.و از طرفی بسیاری از دختران شاغل و حقوق بگیر هم راضی نمی شوند با جوانان بیکار ازدواج کنند،و با توجه به طبیعت زنانه،در اکثر اوقات این دختران بخشی از درامد خود را صرف تجملات و لباس و ارایش خود می کنند،و این کار منشاء بسیاری از گناهان و جلب نظر همکاران و ارباب و رجوع ها در خیابان و محل کار انان می گردد.بر فرض رضایت دختری،غیرت و غرور جوان اجازه نمی دهد در حالی که بیکار و بدون شغل است،بیاید با دختری که دارای شغل و حقوق خوبی است،ازدواج نماید.زیرا او به اینده خویش می نگرد و پیش خود می گوید که من با این ازدواج تحقیر می شوم،و غرور و جوانمردی ام شکسته خواهد شد،و در اینده شاید از طرف همسرم و دیگران مورد سرزنش قرار گیرم.لذا بسیاری از جوانان راضی به چنین ازدواج هایی نخواهند شد.این در حالی است که غریزه جنسی به دختر و پسر فشار می اورد و سبب اضطراب و ناراحتی های روحی انها می شود.بعلاوه به خاطر اینکه  زمینه گناه برای اکثر جوانان اماده،و از طرفی اعتقاد و ایمان قوی جهت کنترل غریزه که وجود ندارد،طبیعی است که دختران و پسران یا روابط نامشروع برقرار می کنند،و یا اینکه سن ازدواج بالا می رود.بر همین اساس بسیار مشاهده می شود دختر خانمی با مدرک بالا،شغل مناسب و حقوق عالی اما ازدواج نکرده،پدر و مادرش دربه در دنبال شوهر مناسب می گردند.این در حالی است که سن دختر خانم از مرز سی سال گذشته است.بنابراین مسؤلین و والدین اگر می خواهند از این وضع  نجات یابند و جوانان دارای شغلی شوند و دختران زودتر شوهر کنند،راهی جز اولویت دادن به جوانان در استخدام در مراکز دولتی و غیر دولتی ندارند.وتا زمانی که ارزش غربی ها دوری نکنیم و دل به پیاده نمودن احکام نورانی اسلام نسپاریم،وضع جامعه بهبود نخواهد یافت.
خارج شده است
Ali Reza
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 627

تشكر
اهدا شده: 51
دريافت شده: 214

« پاسخ #1 : 01 شهريور 1387,ساعت 20:11:37 »

سلام دوست عزیز !
گل گفتی. اما خیلی از خانم ها و انسانها عدم کار کردن در خارج از محیط خانه را به منزله پایمالی حقوق " اولیه " خودشان میدانند. به این مورد کار نداریم.
بحث ما روی این است که به هر حال سن بلوغ اجتماعی در جامعه ما بسیار بالاست و از طرفی سن بلوغ جنسی هم به شدت رو به کاهش هست. حرفهای شما همه مال زمانی هست که طرف حداقل 24 ساله باشد تا بتواند با این تدابیری که گفتید، به راحتی برای خودش کار پیدا کند و ازدواج کند. اما در این فاصله زیاد بین بلوغ اجتماعی و بلوغ جنسی و با توجه به صحبت هایم در پست قبلی، چه راهکارها و تدابیری را باید اندیشید. یک جوان 18 یا 20 ساله که در اوج شهوت و فشار جنسی هست، چه کار باید بکند. یک نوجوانی که این مسائل برایش تازگی دارد، تکلیفش چیست؟؟ ایا برای همه یک راهکار یکسان میتوان داد؟ ان هم با توجه به شرایط تربیتی و خانوادگی و اتماعی متفاوت؟؟؟؟؟؟
خارج شده است
محمد بهبودی
LIFE
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 905

تشكر
اهدا شده: 80
دريافت شده: 111

« پاسخ #2 : 01 شهريور 1387,ساعت 20:29:53 »

مرسی و ممنون از جوابتون

خوب نظر شما اینه که خانمها کلاً در اجتماع و فعالیتهای اجتماعی مشارکت نداشته باشند و در عوض اولویت در این زمینه به آقایون داده بشه .

البته یادمون باشه راهکارهائی که جهت استفاده و رفع این مشکل خواهیم داد، به صورت امروزی و با توجه به نیاز امروز جوانان در رابطه با مسائلی که مطرح شد، خواهد بود .

ببینید ما نمی تونیم با جداسازی خانمها و آقایون این مسئله مهم رو حل کنیم، دختر و پسر مجرد در سن 20 تا 30 سالگی در معرض شدیدترین تمایلات عاطفی، روحی و جنسی هستند که این تمایلات صرفاً با ارتباط و در کنار هم بودن دو جنس برطرف خواهد شد .

ما از منظر خود به این مسئله نگاه نمی کنیم، بلکه به طور کلی و عمومی که شامل تمامی قشرهای مردمی می شود .

آیا این نیازهای مهم را باید سرکوب کرد ؟

آیا جوابی درست و منطقی برای این نیازهای مهم در قبل از ازدواج داریم ؟

آیا میتوان جلوی جوانی را که این نیازها فشار زیادی به وی آورده است با جداسازی گرفت ؟

آیا می توان گفت تمامی معضلات اجتماعی و خانوادگی ما ریشه در فرهنگ غرب و غرب گرائی دارد ؟

اگر فرهنگ غرب و کلاً جوامع غربی برای ما معضل ساخته اند، راه مقابله با آن چیست ؟

طبق قانون فیزیک (انرژی از بین نمی رود، فقط از شکلی به شکل دیگر درمی آید) :

اگر ما بخواهیم طبق این قانون، انرژی و تمایلات جوانان را از شکلی به شکل دیگر در بیاوریم، نظر و راهکار شما در این رابطه چیست ؟

« آخرين ويرايش: 01 شهريور 1387,ساعت 20:35:23 توسط محمد بهبودی » خارج شده است

با تشکر از حضور و همکاری شما
لطفاً قوانین انجمن را به دقت مطالعه فرمائید .
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --
من آموختم که هیچ گاه برای بهتر شدن دیر نیست ...!!
121314
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #3 : 01 شهريور 1387,ساعت 20:33:00 »

والا من یک مورد سراغ داشتم که پدرش و مادرش با پسرشون که در این مورد صحبت کرده بودند و دیدند پسرشان نیاز دارد تصمیم گرفتن که  ازدواج موقت کنه با یک دختر (مورد علاقه دوطرف)که سنش 19(پسره) و سن دختر را نمی دونم  و الانم باهاش ازدواج کرد و شغل دارد سنش فکر کنم دوروبر  25 باشه الان.بازم می گم طرز تفکر پدر و مادر شرطه.و مقاومت جوان در این زمینه. اینو بگم که ازدواج موقت به این ازدواج می گن:در بعضی از کشورها به واسطه ی افزایش تعداد زنان بر مردان یا علل دیگر از جمله جلوگیری از فساد ،ازدواج موقت در ان کشورها شکل گرفته است.اسلام هم به ازدواج موقت اهمیت داده مثل ازدواج دایم.
خارج شده است
Ali Reza
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #4 : 01 شهريور 1387,ساعت 23:40:00 »

سلام دوستان !
اول از شما آقا محمد گل تشکر میکنم به خاطر این سوالات دقیق و ظریف و زیبایی که پرسیدین. دست دوست عزیزمون هم آقای 121314 درد نکنه با جوابهای زیبا و قشنگشون.

نقل قول
خوب نظر شما اینه که خانمها کلاً در اجتماع و فعالیتهای اجتماعی مشارکت نداشته باشند و در عوض اولویت در این زمینه به آقایون داده بشه .
ممنون از سوال قشنگتون.
من نظر شخصی خودم رو میگم.
من معتقد به این نیستم که حضور خانم ها در اجتماع باید به کلی نفی بشه و جلوش رو گرفت.  به هر حال بعضی از مشاغل هستندکه اتفاقا توانایی کار خانم ها در اونجاها بیشتره. نباید همه زنها رو محکوم به خونه نشینی کرد. اما این هم یادمون باشه که همیشه کار توی خونه برای زن و کارهای بیرون از خونه و بحث اقتصادی خانواده ها برای مرده. هر دو تاش هم در اسلام به عنوان " جهاد مقدس " ازش یاد شده. کار توی خونه اسمش کلفتی نیست. همونطور که کار بیرون از خونه رو نباید نوکری نامید. اما متاسفانه این تعابیر در جامعه امروز ما و اون هم به بهانه های مختلف که نمیخوام بهشون اشاره کنم، الان رواج داره.  خوب این ذهنیتی اشتباه هست.

من معتقدم که، همونطوری که شما هم در ادامه اشاره فرمودید، « اولویت » در این زمینه باید برای اقایون باشه نه خانم ها. به هر حال یه اقا پسر تا نتونه یه کار مناسب و یه حقوق حداقل بخور نمیر داشته باشه، امکان نداره که بتونه اقدام به ازدواج کنه. چون اصلا همون خانواده دختر نمیتونن با این مساله کنار بیان.

شما ببینید از یک طرف داره بسیاری از کارها به دست خانم ها سپرده میشه، از طرفی دیگه عرصه برای اقایون تنگ تر میشه و بالتبع برای ازدواج دیر میتونن اقدام کنن. در نتیجه هم دختر و هم پسر تا چند سال مجرد میمونن. از اونطرف هم خانواده دختر نمیتونن قبول کنن که دامادشون کار نداشته باشه. به هر حال اینها زنجیره ای هست که به هم وصله. ما نمیخوایم اینجا از حقوق مردها دفاع کنیم و زن ها رو متهم کنیم.

زن ها خودشون بهتر میدونن که هر چه جلوتر برن و پست ها و مشاغل مختلف رو بدست بگیرن، اولین ضررش به خودشون میرسه. چون به هر حال دخترها زودتر از پسرها به بلوغ جنسی میرسن و این فشار بر روی اونها تداوم بیشتری داره و مدت زمانش طولانی تره. میبینیم که  سن ازدواج روز به روز داره بالاتر میره و آقایون هم که سنشون بالا بره، دنبال یه دختر میگردین که مثلا جوان تر باشه. میبینی که خانمی 30 سال داره و کارمنده و در آمد خوبی هم داره، اما هنوز مجرده.

شما ببینید که چرا بیشتر جاها و شرکت ها اعلامیه میزنن که به یه خانم برای فلان کار نیاز داریم. خوب مسلمه که اولین دلیل  و اصلی ترین دلیلش اینه که خانم ها به خاطر جنسیتشون، سریع راضی میشن که با یه حقوق کم و حداقلی به کاری مشغول بشن و در بعضی از موارد توانایی سرکشی و مطالبه حق بیشتر رو هم ندارن. چون به هر حال اونها به دنبال حقوقی هستن که بتونن خودشون رو اداره کنن نه یک زندگی مشترک رو. به همین دلیله که جذب خانم ها در ادارت و موسسات بیشتر شده.
پس دوستان دقت کنید که اینجا بحث « اولویت » مطرحه نه « مخالفت » با حضور زن در اجتماع.

نقل قول
ببینید ما نمی تونیم با جداسازی خانمها و آقایون این مسئله مهم رو حل کنیم،
آیا میتوان جلوی جوانی را که این نیازها فشار زیادی به وی آورده است با جداسازی گرفت ؟

در جواب سوال اولتون باید بگم که مسلما اینجور هست. با این کار نمیشه که مساله رو «« حل »»کرد. اما من معتقدم که میشه جلوی بسیاری از مفاسد رو تا حد زیادی گرفت و اونها رو «« تقلیل »» داد و کمتر بهش دامن زد. بحث جداسازی دختر و پسر مخصوصا در محیط های اموزشی، در رشد تحصیلی هر دو جنس بسیار موثر هست.  دانشگاه های امروز ما متاسفانه با این اختلاط خیلی ضربه به امر اموزش زده اند. نه تنها امر اموزش. حتی به خود دختر و پسر. چون غالب دختر ها و پسر ها همیشه سر کلاس درس، ذهنشون در گیر همدیگه هست و به طور نامحسوس و نا خواسته ای سیگنال هایی به سمت هم ارسال میکنن. همیشه مثلا دختر ذهنش درگیر اینه که ایا فلان پسر منو انتخاب کرد یا نه. پسر هم مدام ذهنش درگیر فلان دختره. بسیاری از روابط دوستی از همین محیط دانشگاه ها نشات گرفته میشه.
شما بیاین یه کار بکنید. توی همین انجمن و در قسمت روابط دختر و پسر یه آمار بگیرید و ببینید که چند درصد ازاشنا شدن های دختر و پسر ها و  مسائل و مشکلات مطرح شده در این قسمت، از  محیط دانشگاه نشات گرفته میشه.؟؟.!!!!! چقدر از این اشنایی ها از محیط دانشگاه سرچشمه گرفته؟  گاه این کار رو بکنین، مطمئنا به نتایج جالبی خواهیم رسید. اگه یکی از دوستان بتونه این کار رو انجام بده، واقعا دستش درد نکنه.

یه روحانی یه روز تعریف میکرد که در یه شهری، فکر کنم شیراز،  اومدن و در دانشگاه دختر ها و پسرها رو از هم جدا کردن. مشاهده شد که رشد تحصیلی دانشجویان بسیار زیاد شد و چشمگیر بوده.

نقل قول
دختر و پسر مجرد در سن 20 تا 30 سالگی در معرض شدیدترین تمایلات عاطفی، روحی و جنسی هستند که این تمایلات صرفاً با ارتباط و در کنار هم بودن دو جنس برطرف خواهد شد
.
مسلما همینطور هست و من هم در پست اولم این مطلب رو اشاره کردم. اما ما باید به دنبال راهی بگردیم که این در کنار هم بودن رو قانونمند و ضابطه مند کنیم و خدای نکرده نریم کاری کنیم که باعث بدتر شدن مشکل بشه.

نقل قول
آیا این نیازهای مهم را باید سرکوب کرد ؟
اصلا. اسلام هم با سرکوب مخالفه. یک میل باید " هدایت " بشه نه سرکوب.
نقل قول
آیا جوابی درست و منطقی برای این نیازهای مهم در قبل از ازدواج داریم ؟
دوستمون در پست 8 یه اشاره کوچیک کردن. من فعلا دوست ندارم از الان این بحث باز بشه. به همین خاطر سر بسته منم میگم و رد میشم.
نقل قول
آیا می توان گفت تمامی معضلات اجتماعی و خانوادگی ما ریشه در فرهنگ غرب و غرب گرائی دارد ؟
اگر فرهنگ غرب و کلاً جوامع غربی برای ما معضل ساخته اند، راه مقابله با آن چیست ؟

در جواب سوال اول باید بگوییم خیر. بسیاری از این مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی ما، به خاطر تقلید کورکورانه و ناشیانه از غرب و خودباختگی در برابر غربی هاست و عدم اشنایی به معارف و فرهنگ و باورهای اصیل دینی و اسلامی و ایرانی خودمان.

در جواب سوال دوم هم باید به این نکته توجه داشت که غرب اگر راهکاری برای یک بحران اجتماعی میدهد، بسته به شرایط فرهنگی و بافت اجتماعی خودش هست. این ما هستیم که باید چشمانمان را باز کنیم. من نمیگم که غرب رو کنار بزاریم. نه اصلا. من میگم که مفاهیم خوبش رو بگیریم، اونهایی رو هم که تا حدودی بد هستن، باز هم بگیریم!!  و اگه میتونیم اسلامیشون کنیم و کاری کنیم که با فرهنگ ما هم جور در بیان. مثل بعضی از کارهایی که کردیم  و نمیخوام اشاره ای کنم. اون مفاهیمی رو هم که از بیخ و بن با ما و فرهنگ ایرانی و اسلامیمون نمیخونن، خوب کنارشون بزنیم.

نقل قول
طبق قانون فیزیک (انرژی از بین نمی رود، فقط از شکلی به شکل دیگر درمی آید) :
اگر ما بخواهیم طبق این قانون، انرژی و تمایلات جوانان را از شکلی به شکل دیگر در بیاوریم، نظر و راهکار شما در این رابطه چیست ؟
اون قانون فیزیک واقعا در این زمینه چیز درستیه. چون اگه این انرژی کنترل نشه، خودش رو به صورت هزار جور  دیگه نشون میده.  وضع تیپ ها و شکل و شمایلی که بعضی از پسرها و دختر ها به بونه های مختلف وبرای جلب نظر  و دلربایی از یکی دیگه انجام میدن و هزاران مشکل و معضل دیگه، ریشه در تبدیل شدن این انرژی به صورت های نامعقول داره.
برای هدایت این انرژی قبلا سربسته اشاره شد که چیکار باید کنیم. اما اجازه بدین بریم جلوتر و دیگر دوستان هم بیان و نظرشون رو ابراز کنن بعد روی اون موضوع هم صحبت خواهیم کرد.

موفق باشید.
خارج شده است
121314
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #5 : 02 شهريور 1387,ساعت 00:21:30 »

دوست عزیز اقا محمد، دوست خوبمان ali reza‏ پاسخ های شما را داد.دست شما درد نکند اقا علیرضا.دوست خوبم اقا محمد برای این گفتم اولویت استخدام با اقایان باید باشه به خاطر این است که هر کسی می داند مردان نان اور خانه هستند نه زنان.اگر زنان نان اور خانه بودند اسلام دادن نفقه(پولی که برای به عنوان خرجی زندگی از سوی مرد باید به زن داده شود)را بر عهده زنان می گذاشت و ما مردا هم از خدا خواسته می خوردیم و می خوابیدیم.دادن اولویت استخدام به مردها اصلا به معنی پایمال کردن حقوق خانم ها نیست ولی برای برچیده شدن این معذل باید این اقدامات مذکور را کرد.اگر خانم ها از دادن اولویت استخدام به مردا اینطور برداشت می کنند که حقوقشان پایمال شود پس هر دختری انتظار نداشته باشه پسری صاحب کار و خونه و ماشین سر راشون سبز شه.در اسلام هم سرکوب غریزه جنسی با مخالفت همراه است.
خارج شده است
محمد بهبودی
LIFE
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 905

تشكر
اهدا شده: 80
دريافت شده: 111

« پاسخ #6 : 02 شهريور 1387,ساعت 00:38:02 »

ممنون از پاسخهای خوب و زیبای دو دوست گرامی، آقای علیرضا و جناب آقای 121314

اما من لازم میدونم مطلبی رو جهت رفع سوءتفاهمات بعدی خدمت عزیزان عرض کنم :

من به شخصه نه در صدد ترویج و تشویق حرکتی در جهت مطالبه حق خانمها هستم و نه اینکه منظور و هدفم اشاعه فرهنگ غرب در کشورمون هستش، فقط با توجه به وضع جامعه و معضل به وجود آمده در سطح وسیع در اجتماع، قصد داریم از این طریق حداقل در حد عقل، منطق و درک خودمون، این موضوع رو بررسی و به نوعی به راهکاری درست و منطقی و همچنین عملی برسیم .

دوباره تکرار می کنم راهکار شما جهت رفع این مشکل و معضل به وجود آمده چیست ؟
(لطفاً در هنگام پاسخ، تمامی قشرهای جامعه را در نظر بگیرید، راهکاری درست، منطقی، عملی، بدون تعصب)

متشکرم
« آخرين ويرايش: 02 شهريور 1387,ساعت 00:39:42 توسط محمد بهبودی » خارج شده است

با تشکر از حضور و همکاری شما
لطفاً قوانین انجمن را به دقت مطالعه فرمائید .
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --
من آموختم که هیچ گاه برای بهتر شدن دیر نیست ...!!
Ali Reza
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #7 : 02 شهريور 1387,ساعت 01:28:32 »

سلام !
نقل قول
من به شخصه نه در صدد ترویج و تشویق حرکتی در جهت مطالبه حق خانمها هستم و نه اینکه منظور و هدفم اشاعه فرهنگ غرب در کشورمون هستش، فقط با توجه به وضع جامعه و معضل به وجود آمده در سطح وسیع در اجتماع، قصد داریم از این طریق حداقل در حد عقل، منطق و درک خودمون، این موضوع رو بررسی و به نوعی به راهکاری درست و منطقی و همچنین عملی برسیم
.
هیچ کس شکی در حسن ظن و حسن نیت شما نداره دوست من. اینها سوالاتی هستند که الان در سطح جامعه هم مطرح هستند و پرسشگر این سوالات هیچ وقت این برچسب بهش زده نمیشه که حتما در صدد رواج یه اندیشه خاص و احیانا منحرف هست. سوال کلید فهمه. چه عیبی داره. اتفاقا اینها سوالات من هم هستن و خیلی سوالهای دیگه هم دارم که شاید بدتر باشن. سوال کردن عیب نیست. ندونستن عیبه. اگه همه مردم جامعه ما واقعا و بدون غرض ورزی این سوالات رو بپرسن و جوابهاشون رو بشنون، خیلی از مشکلات ما حل میشه. اینجا ما نیومدیم که شما سوال بپرسی و ما دفاع و جواب بدیم و یا برعکس. اینجا یه سوال مطرح شده و هر کس به فراخور درک و علمش جواب میده. خودم هم خیلی سوال داشته و دارم کما اینکه قبلا هم پرسیده بودم.
این حق طبیعی من و شما هست که به پاسخ هایی که به سوالات ما از طرف هرکس داده میشه، ایراد بگیرم  و ازش توضیح بیشتری بخوایم. هر چه مباحث بیشتر روشون صحبت بشه و بااصطلاح پنبه شون بهتر زده بشه، نتایج بهتری رو به بار میارن. البته منوط به حفظ احترام و صمیمیت متقابل و منطق و استدلال صحیح و علمی و مطابق با واقع.

نقل قول
دوباره تکرار می کنم راهکار شما جهت رفع این مشکل و معضل به وجود آمده چیست
؟
قبلا هم گفتم. یه خورده باید صبر کنیم و عجله نکنیم. اول به این دلیل که دوستان دیگه هم بیان و نظرات خودشون رو اعلام کنن و دلیل دومش اینه که اگه ما پیش زمینه ها و آسیب ها و معضلات رو شناسایی کنیم، ارائه راه کار بسیار بهتر و منطقی تر و همه جانبه تر خواهد بود.

ما منتظر ارائه نظر دیگر دوستان عزیز در رابطه با این موضوع هستیم. ما رو از نظرات خوبتون بی بهره نذارین.
خارج شده است
121314
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #8 : 02 شهريور 1387,ساعت 01:31:17 »

چه سوءتفاهمی بابا.ناسلامتی بحث می کنیما جنگ ویتنام که راه ننداختیم.بگذریم از شوخی.به نظرم دولت باید اساسی و جدی مسئله جوانان را حل کند نه برای سرخوش کردن جوانان یک سری وعده و پروژه بگویند تو اخبار و عمل نکنند.دوست عزیز معذل بیکاری زنگ خطری برای سیاست داران این مملکت است،چون بیشتر جمعیت ما را جوانان تشکیل می دهند و همه انها امادگی ازدواج دارند پس وقتی امادگی ازدواج را داشته باشند نیاز اساسی به کار دارند و دولت نیز باید مشاغل زیادی را برای جوانان فراهم کند،  بر فرض مثال: وقتی یک جوان فوق لیسانس برق مسافرکش باشد و امثالش نشان از چه چیزی است ،نشانه ی معذل بیکاری است  و عدم توجه مسؤلین و از طرفی سن ازدواج جوان از راه فرا رسیده است ،و جوان را به سوی داشتن همسری برای زندگی اینده سوق می دهد و وقتی نتواند ازدواج کند به کارهای دیگر روی می اورد.برای حل مشکل جوانان باید تحولات دگرگونی در زمینه ایجاد مشاغل و حتی قیمت مسکن داشته باشیم و این بستگی به سیاست سردمداران این مملکت دارد و همت شان که این اقدامات را در سطح کشور انجام دهند مثله کشور چین .اقداماتی مثله تک فرزندی و...تا هم جمعیت کنترل بشود و هم افراد بیکار روز به روز زیادتر نشوند و به دولت از نظر ایجاد مشاغل فشار وارد نشود.بازم می گم که دادن اولویت استخدام به پسرها برای این است که پسرهایی که قصد ازدواج دارند به سرعت کار پیدا کرده و دختر مورد علاقه شان را به خانه بخت ببرند.این بهتر است که جوانان(پسرها)صاحب کار شوند یا اینکه بیکار باشند و به فساد کشیده بشوند؟.قبول دارم که خانم ها دوست دارند کار داشته باشند و حقوقشان پایمال نشه ولی تا زمانی که این اقدامات صورت نگیرد جامعه ما از معذل بیکاری و فساد بیرون نخواهد امد.و باید بدانیم جامعه ما تنها از راه این اقدامات درست خواهد شد.
خارج شده است
سایه
OFC Hero
آفلاین آفلاین

جنسيت : دختر
تعداد ارسال: 1671

تشكر
اهدا شده: 97
دريافت شده: 244

« پاسخ #9 : 02 شهريور 1387,ساعت 08:37:02 »

سلام دوستان من همه صحبت های شما رو خوندم و از همتون تشکر می کنم اما خوب با توجه به این که من یه دخترم با این صحبت که با حضور کمتر خانوم ها در اجتماع این مشکل کمی حتی کمرنگ تر بشه مخالف هستم. چرا که با توجه به وجود مشکلات بزرگ اقنصادی که همه ما با اون به نوعی دست به گریبان هستیم باید این رو قبول داشته باشیم که چرخ زندگی خانواده ها با کار مردن یک فرد به هیچ عنوان نمی چرخد یا حداقل به راحتی نمی چرخد. پس بهتر راهکار بهتری ارائه بشه
خارج شده است

اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی -- مهاتما گاندی
121314
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #10 : 02 شهريور 1387,ساعت 11:02:52 »

درست است منم قبول دارم که تنها با کار کردن یک مرد زندگی نمی چرخد ولی باید قبول کنیم که وضع مملکت ما قعلا اینجوریه.اگر این کار بخواد صورت بگیره باید میزان حقوق افزایش یابد  به گونه ای که برای جوان و همسرش و فرزندش کافی باشد و یک راه دیگرم نظام هماهنگ است.متأسفانه بیشتر جوانان برای مدرک هم که شده وارد دانشگاه ها می شوند که بتوانند ازدواج کنند و بیشتر خانواده ها دخترشان را به یک فرد تحصیل کرده می دهند تا تحصیل نکرده و دارای دیپلم.به نظرم هرچه قدر که بگیم که اولویت استخدام با مردا باشد طبیعی است که هر خانمی ببیند این مطلب را بهش برخواهد خورد و دفاع خواهد کرد. ولی اخرین راه و اجباری ترین راه در صورتی که هیچ اقدامی صورت نگیرد این است:(فقط برای پسرها که اولویت استخدام فقط با ان هاست): ببینید دوستان نمی خوام بگم بیشتر جوانان که علاقه به ارتش ندارند بیایند و استخدام شوند ولی به قول پدرم که از یک افسر خلبان امریکایی زمان دورش(زمان شاه) به او یک چیز در مورد ارتش گفته بود این است:(ارتش مانند دریایی است که هرچه قدر اب در ان بریزی پر نخواهد شد)که من تا الان بهم اثبات شده چون سرامد ارتش ما 540000 نفر پرسنل است و هنوز هم به نیرو احتیاج دارد.یکی از مزایاش این است که به افراد متأهل به مدت 30 سال خانه داده می شود و پول برق و ابی درکار نیست(کمک زندگی) و حتی برای مسافرت با هواپیما در داخل کشور دیگر از هواپیماهای خطرناک c-130 خبری نیست و بویینگ های 747 که شرکت ایران ایر همانندش دارد را در اختیار پرسنلش قرار می دهد باقیمت 8100 تومان!.ولی بدترین و شاید سخت ترین چیز خانه بدوشی باشد از شهری به شهری دیگر.بگذرم. الان با این اوضاع که پیش امده راهی جز این اقدامات نیست.وقتی یک فرد لیسانسه یک کار پیدا می کنه که در شأنش نیست با حقوق 60یا70 تومان.و مجبور است که بسوزد و بسازد و حق اعتراض نسبت به حقوقش نیست چون می داند که رئیسش امکان دارد اخراجش کند و اگر رئیسش بخواهد دزدی کند و او بهش بگه که من نمی توانم و خلاف اعتقاداتم است ،مسلم است که رئیسش ببیند که او موی دماغش شده اخراجش خواهد کرد.در اخر:اگر بخواهیم مشکل جوانان حل شود باید از نظر زیرساختی شاهد تحولات گوناگون باشیم.
خارج شده است
سایه
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #11 : 02 شهريور 1387,ساعت 11:19:20 »

دوست عزیز من اصلا نفهمیدم چی گفتی موضوع ارتش یا مشکل ما جوونها . ببین ارتش خوبه ما هم قبول داریم اما خوب من با این اعتقادم هیچ جایی توی ارتش ندارم
خارج شده است

اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی -- مهاتما گاندی
121314
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #12 : 02 شهريور 1387,ساعت 11:57:00 »

سلام دوست خوب.موضوع حل مشکل جوانان است نه ارتش بلکه ارتش یک راه بود نه چیزه دیگه ای.ببینم شما چه اعتقادی داری؟.اقا هستی یا خانم؟.جمع بندی کلی می کنم:1.باید اقدامات بزرگی برای جوانان از نظر مشکل مسکن و مشاغل حل بشه.2.نظام هماهنگ3.اولویت استخدام برای اقایان4.افزایش میزان حقوق در صورتی که اولویت استخدام به اقایان داده شود تا از پس خرج زندگیشون بر بیان5.اقداماتی از سوی دولت مانند تک فرزندی برای کنترل جمعیت6.دادن پولی به خانم های خانه دار به خاطر امر مقدسی که انجام می دهند(تربیت فرزندان و ارامش و همیاری شوهر در برابر مشکلات) در صورتی که مورد 3 حل بشه،دلیل این پرداخت پول این است که مادر نقش مهمی در ارئه فرزند صالح به جامعه دارد.7.از بین بردن زمیه فساد8.دادن وام ازدواج نه در حد 2000000 تومان بلکه بیشتر.9.و اخرین راه(فقط برای پسران) در صورتی که این اقدامات صورت نگیرد و جامعه به همین وضع ادامه بده همین است که در ارتش، اولویت استخدام فقط پسر ها هسند نه خانم ها که هم فوری کار پیدا می کنند و هم زودتر ازدواج می کنند و حقوق بگیر بشوند و مشکل مسکن انها حل خواهد شد به مدت 30 سال.(شاید در نظر بعضی ها مورد اخر چرت و پرت باشه ولی دیدم چه جوانی با چه مدارکی به ارتش روی اوردند به خاطر بیکاری).
خارج شده است
سایه
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #13 : 02 شهريور 1387,ساعت 12:14:07 »

دوست من مسلمان هستم اما نمی گم خیلی اعتقاد سفت و محکمی دارم من نماز میخوندم تا 1 ماه پیش اما خوب بخاطر یه سری مسائل دیگه این رو نکردم. حجاب ندارم چون اعتقادی بهش ندارم. اما قران رو خوندم و بطور کامل هم خوندم. به خدا ایمان دارم به روز جزا اعتقاد دارم حالا نمی دونم جواب شمارو دادم یا نه . دوست عزیز فساد از بین نمی ره تا همه مشکلات حل بشه و این هم تقریبا غیر ممکن . من نمی دونم شما کجا زندگی می کنید اما جایی که من زندگی میکنم با تمام پوست گوشتو روحم اختلاف طبقاتی رو حس میکنم. وقتی میرم توی یه قصابی و دختری رو میبینم که میاد برای سگش استخوان گردن میگیره و در عوضش کنارش مردی رو میبینم که برای خانوادش میره آشغال های گوشت رو جمع آوری میکنه . اینا یعنی فساد در همچین وضعی ما نباید دنبال یه جامعه آرمتنی باشیم ما می خوایم بدونیم توی یه همچین جامعه ای با این همه مشکلات چه کنیم راه حل های شما تنها به درد یک جامعه آرمانی می خوره نه ایران امروز ما
خارج شده است

لبخند
عبور
Full Member
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 152

تشكر
اهدا شده: 3
دريافت شده: 0

« پاسخ #14 : 02 شهريور 1387,ساعت 13:01:21 »

سلام
سوال قشنگيه با اينهمه پاسخي داده نشده . راهكار  يعني راهي كه مشكل مطرح شده به نحوي جدا از تعصب

( مذهبي عقيدتي و... ) بررسي بشه . همه ما مسلمان هستيم و از اونجايي كه بچه هايي كه اينجا ميان بيشتر شون اهل مطالعه

هستن باعث تاسفه كه با هم درگير ميشيم . ما در مورد ميليونها جوان اعم از زن و مردي صحبت ميكنيم كه اكثريت اونها امكانات ساده

زندگي براي خودشون هم فراهم نيست چه برسه به يك نفر ديگه . موضوع اشتغال خانمها هم كار به جايي نميبره .الان سال 2008

فراموش نكنيم . ما در ايران زندگي ميكنيم اما ايران ما در قاره آسيا و در جهاني است كه نجنبيم ما را خورده اند.

بعد در يك اينچنين دنيايي نيمي از دانشمندان و محققان ما در خانه ظرف بشورند _______ بگذريم

آقاي محمد بهبودي

من در ايمان يقين دارم . اما تعصب كور را نمي پذيرم .گاهي راه حل يك مشكل از ميان برداشتن مشكل است

بپذيريم سيستم ازدواج در ايران غلط است .من به غرب كاري ندارم . اما سنتهاي نادرست بايد برداشته شود

10  ميليون خرج يك جشني ميشود كه كمترين استفاده اي براي عروس و داماد ندارد ( يك جشن عروسي ساده )

و... بگذريم از بقيه اش

و در اين بين  به تنها چيزي كه بها داده نميشود شادي دو بيچاره يي است كه ميخواهند زندگي جديدي را شروع كنند

بايد رويه ها را عوض كرد ....
خارج شده است

در پيروزي و شكست به يك حال باشيد .   .... كاش ميشد!!!!.
صفحه: [1] 2 3   بالا
چاپ صفحه
پرش به :