یک زن چگونه حقوق خود را پس انداز کند ؟(بدون اختلاف)

<< < (3/4) > >>

آناهیتا:
سلام به نیلوفر جان و همه دوستان
منم کمابیش این مشکل رو دارم با این که یک ساله ازدواج کردم هیچ پس اندازی از حقوق خودم ندارم البته چون در ابتدای زندگی درگیری با مسائل مالی زیاده کمتر هم به این موضوع فکر کردم ولی اتفاقی که افتاد به شدت منو متحول کرد و فهمیدم که زن بدون پشتوانه مالی تو جامعه ما که قانون هیچ حمایتی ازش نمی کنه هیچ جایگاهی نداره.
پدر شوهرم در سن 50 سالگی خانومشو از خونه بیرون کرد زن بیچاره که در تمام این سالها همه حقوقشو تو خونه این مرد خرج کرده الان با 48 سال سن گوشه خونه برادرشه البته معلوم نیست تا کی هم اونجا بتونه بمونه. در صورتی که پدرشوهر من وضع مالی خوبی داره فقط 6 واحد آپارتمان به نامشه ولی دادگاه هیچ چیزی به زنش نداد.
من از ماه پیش که این اتفاقا افتاده سعی می کنم هر طور شده لااقل نصف درآمدمو پس انداز کنم. مثلا بدون اطلاع شوهرم سکه خریدم و دادم مامانم قایم کنه از طرفی می خوام تو صندوق تعاونی که همکارام راه انداختن شرکت کنم. چاره ای نیست باید یکم دروغ گفت برین اول ماه طلا بخرین بالاخره سرمایه ست. وقتی نمی تونیم برای خودمون زمین و خونه و ماشین بخریم یه جوری می شه پولمونو جمع کنیم.

mina-s:
سلام آناهیتا جان
استقلال زن درست ............پس انداز زن درست .................اما فکر نمی کنم دروغ گفتن درست باشه
البته  با هر مردی باید یه جوری رفتار کرد
من 5 ساله که ازدواج کردم و درامد من و شوهرم باهم بابت اقساط خرید خونه و ماشین و مخارج خونه می ره
البته شوهرم اصلاراضی نیست و هیچ موقع نپرسیده حقوقت چقدره و میگه حقوق زن مال خودشه اما من خودم فکر می کنم مرد تنهایی مسئول خانواده نیست و زندگی هم مال زن هست هم مال مرد . ........
راستی نه خونه نه ماشین هیچکدوم به اسم من نیست ..... چون شوهرم رو می شناسم فکر نمی کنم مهم باشه ........
البته این شناختن و اطمینان کردن به این راحتی نبود........

dorsad:
سلام دوستان
من هم شاغلم  و کم حقوق می گیرم ولی قراره استخدام بشم
من 400000 حقوق می گیرم که 120000 تومان برای خونه ای که قرا بسازیم وام گرفتم که تا اینجا 20000000 خرجی هم که شد فقط 3000000(سه میلیون تومان)را شوهرم داد و هفده میلیون راهم خودم داشتم یه خرده پول عروسیم و پول بچم (که بدنیا اومد )بود و یه خرده وام و یه خرده هم حقوقم

من اومدم هر ماه یه مقدار پول را تو حساب دخترم(چون واقعا بهش مدیون بودم که پولشو بجای اینکه خرج خودش کنم خرج زندگی کردم) می ریزم بدون اینکه کسی بدونه و بفهمه هر ماهپنجاه هزار تومان و صدو بیست تومان هم برای قسط می ره و یهمقداری را تو  حسابی که تو بانک دیگه باز کردم گذاشتم که کسی خوشبختانه تا الان متوجه نشد و پنجاه هزار تومان هم ته حسابم باقی می مونه و فیش حقوقیمو هم نذاشتم تاالان کسی ببینه
این بود روش پس انداز پول من

ebham:
سلام دوستان عزيز، من كوچكتر از اونيم كه بخام در اين مورد نظر بدم ولي فكر نمي كنيد وقتي يه زندگي مشترك تشكيل ميشه ديگه من وتو وجود نداره ، ميشه ما، من ميگم  تو كه ميدوني كه اگه حقوقت تو زندگيت خرج بشه زندگي بهتري خواهي داشت پس چرا اين كارو نكني، فكر مي كنيد شوهرتون انقدر بي انصافه كه زحمتهايي رو كه شما تو زندگي مي كشيدو نمي بينه، شايد فكر كنيد چون من هنوز مجردم اينقدر رويايي فكر مي كنم ولي چرا به پدر و مادرامون ، به پدربزرگ و مادربزرگامون، مگه اونا كه شوهراشون هيچي به نامشون نمي كردن ، زندگي براشون سخت مي گذشت، به نظرتون اگه تو زندگي دروغ باشه ، شما دروغ بگي شوهرت نمي تونه دروغ بگه، شوهرت نمي تونه پولاشو از شما قايم كنه براي خودش پس انداز كنه، خوب تو واسه خودت پول جمع كني، اون واسه خودش پول جمع كنه پس زندگي مشترك به چه معناست؟؟؟؟؟ ??? ???

sissis:
من قبل ازازدواج باهمسرم صحبت كردم كه اختيارحقوقم دست خودم باشه موضوع به خانواده اش كشيده شد تاجايي كه پدرشوهرم نزدديگران گريه مي كردكه اي واي عروسم مي خواهدپولهايش راپس اندازكند! شرح زندگيم درتاپيك ديگري آمده بخوانيد

کنترل

[0] صندوق پستی

[#] صفحه بعدی

[*] صفحه قبلی