خوش آمدید، مهمان - لطفا برای ثبت نام اینجا و یا برای ورود اینجا را کلیک کنید.
آیا هنوز ایمیل فعال سازی حساب کاربری برای شما ارسال نشده است؟

جستجوی پیشرفته

53075 ارسال در 5547 موضوع- توسط 22211 کاربر - جدیدترین کاربر عضو شده: elafdiodys
زاگریو، ثبت آنلاین دامنه و میزبانی وب
صفحه: 1 [2] 3   پایین
چاپ صفحه
نويسنده موضوع: ravabet  (دفعات بازدید: 9893 بار)
بصیر
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 1168

تشكر
اهدا شده: 35
دريافت شده: 140

« پاسخ #15 : 24 خرداد 1386,ساعت 04:18:52 »

مشکل من اینه که چه جوری این مسئله (دوستی برای ازدواج) را با او در میان بزارم که شایسته باشه؟؟؟

می فهمم چی می خوایی بگی .یه طرف اگه بگی و با جواب منفی مواجه بشی واقعا برات ناراحت کننده هست
از طرفی دغدغه داری که چجوری بگی که اولا بد برداشت نکنه  و نیگاش بهت منفی نشه
در ثانی چجور بگی که قبول هم بکنه.یعنی در کیفبت بیان کردن این مسئله هم دغدغه داری

نقل قول
یه مورد را فکر می کنم باید دوستان بدانند این که من با دانیال فقط یک بار رابطه نزدیک داشتیم و من سعی دارم که این موضوع تکرار نشه البته اون در مورد این کار اصرار نمیکنه شاید اون روز غلیان احساس بود که اینجوری شد!!!
خدای نکرده کسی برداشت منفی نکرده دوست عزیز
تنها چیزی که هست برا شما این عذاب وجدان حاصل شده.و خوب نیست شما تو این وضعیت باقی بمونید.باید  این وضعیت جبران بشه
حالا به قول خودتون از طریق ازدواج با همون اقا یا اندیشید که اگرم اون قبول نکرد باید چطوری مسئله رو فصیله داد
بالاخره نمی شه تضمین کرد که اون اقا قبول بکنه.

نقل قول
میشه از دریچه فکر دانیال به عنوان یه پسر در این مورد قضاوت کنید ؟  اگه از نوع تفکر پسرها بیشتر بدانم بهتر می توانم تصمیم بگیرم.
چندتا سوال میکنم سعی کن خوب جوابش رو بدی انشاءالله با همراهی دوستان ببینیم چی میشه
تقریبا تو این دوسال هیچ بار خودش حرفی از ازدواج زده یا نه؟
نگفتی چند سالشه؟و تفاوت سنی خودت با او چقدره؟
خودت فکر میکنی رو اون کنترل داری یا بیشتر اون رو تو کنترل داره؟
وقتی باهم حرف میزنید بیشتر چه چیزایی رو مطرح میکنه .مثلا هیچ بار شده در مورد آینده و این جور چیزای جدای از ازدواج صحبت کنید.اخه گاهی پسرا
تمایل به ازدواج دارن اما هرگز صریح نمی گن.کنایتا در مورد آینده حرف می زنند و هیچ اشاره ای هم  ازدواج نمی کنن اما قصدش رو دارن.خب اگه بگی مثلا
چیا رو میگه خیلی بهتر می تونم کمکت کنم..
« آخرين ويرايش: 24 خرداد 1386,ساعت 04:20:34 توسط حسین » خارج شده است
ali yazd
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 24

تشكر
اهدا شده: 0
دريافت شده: 10

« پاسخ #16 : 26 خرداد 1386,ساعت 09:13:18 »

مدتها بود که توی انمن صحبت نکرده بودم و قصد وتصمیم اینکار  را هم نداشتم ولی در رابطه با مشکل ممول احساس مسئولیت کردم و دیدم باید حتما وارد شوم من با تمام  احترامی که برای همه دوستان قائلم ولی به دلیل اینکه هیچ کدام از دوستان متخصص نیستند پس بهتره در رابطه با مسائلی که  نیاز به این داره که یک متخصص وارد بشه اظهار نظر نکنند واین نگاه را از انجمن خارج بکنند که باید هر که تماس می گیره اونها پاسخ بدند اما این مسئله در رابطه با یکی از دوستان خیلی شدیدتره من از حسین آقا در خواست می کنم اون لقب تیم روانشناس که برای خو دشون گذا شتند لطفا بردارند برای چی شما از چیزی که سر در نمی آورید اظهار نظر می کنید به چه دلیلی در یک آدم احساس بد ایجاد می کنید وقتی به فنون تخصصی درمان آگاهی ندارید بازهم از اناستا زیا تشکر میکنم که اگر چه مشخص ایشون هم متخصص نیستند ولی به غیر از جملات آخر شون نسبتا بهتر پاسخ دادند ودر پایان به ممول خانم پیشنهاد می کنم به یک مرکز مشاوره در محل سکونتشون مراجعه کنند در ضمن اگر ساکن تهران هستند من مر کز مشاوره سگال خانم دکتر فرشته موتابی را معرفی می کنم که شما می توانید از سایت آن مرکز بازدید کنید و شماره تلفن وآدرس آن ودیگر اطلاعات را بگیرید با تشکر
خارج شده است
بصیر
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #17 : 26 خرداد 1386,ساعت 10:12:44 »

من از حسین آقا در خواست می کنم اون لقب تیم روانشناس که برای خو دشون گذا شتند لطفا بردارند
من که نذاشتم برو از  اونی که گذاشته بخواه این کار رو بکنه  چشمک

نقل قول
به چه دلیلی در یک آدم احساس بد ایجاد می کنید وقتی به فنون تخصصی درمان آگاهی ندارید
لابد شما تخصص دارید که می فهمید من تخصص ندارم ..یا علی  این گوی میدان ..

علی آقا اول برو بخون چی گفتم بعدش بیا این جور قضاوت کن. روح کلام من این بود دختر و پسر باهم در نوع کشش ها جاذبه و انگیزها متفاوت هستند.و همین تفاوتها باعث میشه بعدا دچار نابسامانی بشوند.اصلا لازم نیست از روانشناس بپرسی از هر بی سوادی  هم بپرسی می دونه که این اختلاف وجود دارد.
« آخرين ويرايش: 26 خرداد 1386,ساعت 10:26:38 توسط حسین » خارج شده است
memol
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 9

تشكر
دريافت شده: 0

« پاسخ #18 : 26 خرداد 1386,ساعت 11:39:05 »

راستش الان فقط خدا کمکم کنه مخصوصا که موقع امتحانای آخر ترم
به هرحال از همه دوستان ممنونم ولی اگه میشه یه مقدار ریزتر به این مسئله بپردازیم من بزرگترین مشکلم اینه که هنوز اونو خوب نمیشناسم و این زمان که همه چیز را حل میکنه .
من فقط از دوستان خوبم میخوام که منو راهنمایی کنند تا چه جوری با دانیال رفتار کنم تا هم بهتر بشناسمش ؟و هم احتمال کمی که میگید برای ازدواج وجود داره افزایش پیدا کنه؟
از همتون ممنونم
خارج شده است
بصیر
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #19 : 26 خرداد 1386,ساعت 11:41:41 »

یه چندتا سوال کرده بودم ..جواب اونا رو بده تا ببینیم چی میشه
خارج شده است
memol
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 9

تشكر

« پاسخ #20 : 26 خرداد 1386,ساعت 14:46:20 »

تو رو خدا اینجوری با هم صحبت نکنید من می دونم همه شما سعی میکنید به کمک کنید ولی دلم نمی خواد به خاطر من این بحثها پیش بیاد.
آقا علیرضا : ممنون از مشاوره و آدرستون .امیدوارم مشکل شما هم حل شده باشه.
آقا حسین:1-مدت دوستی ما 1ماه هم نشده! ما دورا دور 2سال همدیگرو میشناسیم. ولی آره قبل از اون اتفاق اون بصورتهای مختلف و خیلی ظریف می گفت که من در آینده باعث آرامش و شادی شوهرم خواهم شد. ولی بعد از اون اتفاق فقط یکبار همدیگرو دیدیم اون مادرش مریض و تو بیمارستان بستری شده که هنوز فرصت خوبی برای صحبت پیدا نکردیم.
2- من 22 سالمه و اون 7 سال از من بزرگتره.
3- فکر میکنم روش می توانم تاثیر بزارم برای همین هم از شما دوستانم می خوام به من مشاوره بدید که چه جوری با او رفتار کنم؟؟؟؟
اگه به روش بیارم که از این کار پشیمونم درسته؟؟؟ میترسم اونم احساس گناه کنه و از ادامه این ارتباط راضی نباشه
اگه بفهمه که من میخوام برای همیشه باهاش بمونم  درسته؟؟؟
خارج شده است
parmis
OFC Hero
آفلاین آفلاین

جنسيت : دختر
تعداد ارسال: 545

تشكر
اهدا شده: 89
دريافت شده: 82

تلخ مثل !coffeechocolat

« پاسخ #21 : 26 خرداد 1386,ساعت 17:36:50 »

مدتها بود که توی انمن صحبت نکرده بودم و قصد وتصمیم اینکار  را هم نداشتم ولی در رابطه با مشکل ممول احساس مسئولیت کردم و دیدم باید حتما وارد شوم من با تمام  احترامی که برای همه دوستان قائلم ولی به دلیل اینکه هیچ کدام از دوستان متخصص نیستند پس بهتره در رابطه با مسائلی که  نیاز به این داره که یک متخصص وارد بشه اظهار نظر نکنند واین نگاه را از انجمن خارج بکنند که باید هر که تماس می گیره اونها پاسخ بدند اما این مسئله در رابطه با یکی از دوستان خیلی شدیدتره من از حسین آقا در خواست می کنم اون لقب تیم روانشناس که برای خو دشون گذا شتند لطفا بردارند برای چی شما از چیزی که سر در نمی آورید اظهار نظر می کنید به چه دلیلی در یک آدم احساس بد ایجاد می کنید وقتی به فنون تخصصی درمان آگاهی ندارید بازهم از اناستا زیا تشکر میکنم که اگر چه مشخص ایشون هم متخصص نیستند ولی به غیر از جملات آخر شون نسبتا بهتر پاسخ دادند ودر پایان به ممول خانم پیشنهاد می کنم به یک مرکز مشاوره در محل سکونتشون مراجعه کنند در ضمن اگر ساکن تهران هستند من مر کز مشاوره سگال خانم دکتر فرشته موتابی را معرفی می کنم که شما می توانید از سایت آن مرکز بازدید کنید و شماره تلفن وآدرس آن ودیگر اطلاعات را بگیرید با تشکر

چقدر خوبه كه شما احساس مسووليت ميكنيد ولي يه چيز رو هم من بگم ميگن " تجربه پدر علم است " حتما لزومي نداره كسي بره تو اين رشته يعني روانشناسي تحصيلات دانشگاهي داشته باشه تا بفهمه چيز بد ، بد هست و چيز خوب ، خوب . من خودم مشاوره بيرون رفتم و به شخصه ميگم كه اصلا اينجور جاها رو قبول ندارم اينجا آمريكا نيست كه به رشته هايي مثل روانشناسي و مددكاري اجتماعي اهميت بدن اكثر اين مشاورها ميخوان وقت بگذره و حق مشاوره شون رو بگيرن تازه مشاوري كه من رفتم پيششون من رو بهشون معرفي كرده بودند و قرار بود من براشون با بقيه فرق كنم چه برسه به سايرين ....
اين دوست عزيز memol توي اولين پستشون چيزهايي نوشته بودن كه ما فكر كرديم دوست ايشون هم خداي ناكرده ازاين آقا پسرهايي هستند كه دنبال سواستفاده از دخترها هستند ولي حالا اينطور كه خودشون ميگن اينطوري نيست و زياد هم از رابطه دوستيشون نميگذره ....... كسي نخواست احساس بد ايجاد كنه ولي اگر كسي راه اشتباه بره بايد بهش گفت راهت اشتباهه هرچند خيلي تلخ باشه

memol جان يه چيز رو هم من بگم : شما الان امتحان داري و وظيفه ات فقط فكركردن به امتحاناتت و درس خوندنه بعدا وقت زياد داري به اين مسائل فكر كني .... ببين من جايي خوندم بعضي مواقع بايد مسائل رو رها كرد يعني ازنظر ذهني اون رو رها ميكني كه مانع كارهاي ديگه شما نشه .بعد هم اتفاقي نيفتاده كه اينقدر به هم ريختي فقط يكم داري احساسات زيادي به خرج ميدي شما رابطه ات رو با آقا دانيال اگر دوست داري ادامه بده ولي از اون غليان احساسات جلوگيري كن لطفا ......بعد بذار يه كم شناخت بيشتر ايجاد بشه يعني بذار ايشون بيشتر بشناسنت شما هم همينطور ..... مدت دوستيتون هنوز يكماه نشده شما ميخواي مسئله ازدواج رو پيش بكشي ببين مردها اگر توي اين مسائل بهشون گير داده بشه فرار ميكنن هااااااا........
درمورد سايت روانشناختي مردان سوال كردي من نميشناسم ولي" انتشارات نسل نو انديش" كتابهايي در اين زمينه منتشر كرده با عناوين "رازهايي درباره مردان" و همينطور"رازهايي درباره زنان" اگر آدرس فروشگاه مركزي اش رو نداري بگو بهت بگم ............
خارج شده است

Oh,God of dust and rainbows, help us see
That without dust the rainbow would not be.

alireza-th
Jr. Member
**
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 83

تشكر

« پاسخ #22 : 26 خرداد 1386,ساعت 21:18:48 »

اگر ساکن تهران هستند من مر کز مشاوره سگال خانم دکتر فرشته موتابی را معرفی می کنم که شما می توانید از سایت آن مرکز بازدید کنید و شماره تلفن وآدرس آن ودیگر اطلاعات را بگیرید با تشکر
تبریک میگم بازاریاب خوبی هستین !

پستی که شما به قول خودتون از روی احساس مسئولیت! ارسال کردین نه تنها هیییچ نکته آموزنده ای نداشت بلکه یه سری حرفهای ببخشید صد من یه غاز بود !  و صلاحیت این رو هم که درمورد سواد حسین حرف بزنی و نظر کارشناسی در مورد جوابا بدی رو نداری! چون همین حسین به خیلی از بچه ها از جمله خود من خیلی کمک کرده .  پس لطفا ...
خارج شده است

عشق اشتباه فاحش آدمی در تمایز یک انسان معمولی از میان انسانهای معمولی دیگر است
ali yazd
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #23 : 26 خرداد 1386,ساعت 22:03:23 »

می بینم که خوب بهم نون قرض می دید یا دتون  باشه یه کارت پستال هم برای هم پست کنید اعتماد به نفس کاذبتون را بیشتر می کنه ولی یه توصیه هم بهتون می کنم اول برید مهارت انتقاد پذیری را که از مهارت های اولیه روانشناسی  هست را یاد بگیرد بعد هم یه ایمیل برای انجمن راجرز وفروید والیس وپرزوآدلر وبک  و یونگ و  واتسون و خلاصه برای انجمن روانشناسی امریکا ApA ارسال کنید که اون بپچاره ها هم از وجود اینجور نوابغ عرصه رواندر مانی دنیا آگاهی پیدا کنند و فیض ببرند خداییش اگه اینکار را نکنید در حق خودتون جفایی بس بزرگ کرده اید اما یه کم هم ملاحظه اون روانشناسهایی که اسمشون را آوردم وبعضی هاشون در قید حیات نیستند را هم بکنید بیچاره ها در گور می لرزند اینقدر تراوش ذهنی نکنید یه مقداری هم فکر آیندگان بکنید بگذارید اونها هم به علم بشریت اضافاتی هر چند  ناچیز داشته  باشند امیدوار خداوند شما بزرگ  واران را از ما نگیرد  که ضایعه ای اسفناک وجبران نا پذیر  برای کل بشریت است
خارج شده است
شرمینه
Full Member
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 197

تشكر

« پاسخ #24 : 26 خرداد 1386,ساعت 22:16:44 »

علی اقا

اینجا یک انجمن روانشناسی با روش و سیستم خودش است و مهمترین نکته در اینجا اهمیت حفظ حرمت ها و دوری از تنش هاست. لطفا قوانین انجمن را مطالعه کنید و مطابق شان خودتون و سایر دوستان نظراتتون را ابراز کنید چون  هیچگونه بی احترامی چه به کاربران و یا اعضا تیم پذیرفته نیست و در صورت تکرار این مورد، برخورد مقتضی صورت می گیرد.......

با تشکر
خارج شده است
ali yazd
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #25 : 27 خرداد 1386,ساعت 08:40:32 »

چون شرمینه خانم  بحث سیستم را کردند من با عرض معذرت از <برتالا نفی> بنیانگذار نظریه سیستم ها یه صحبتی در رابطه با سیستم داشته باشم اصولا در نظریه سیستمی اعتقاد بر اینه که افرادی که پایبندیشون به سیستم اثبات بشه می تونند تغییرات بنیادی بدهند یا هر رفتار و حرکتی بر خلاف قوانین سیستم انجام بدهند برای همین به چند نکته تاریخی اشاره می کنم در شوروی سابق زمانیکه <گورباچف > اعتقادش را از کمونیست از دست داد دیگران هم پذیرفتند یا در کشور خودمون در حالا حاضر جناح راست هر عملی می تواند انجام دهد حتی اگر چه آن عمل بر خلاف ارزشهای ابتدایی انقلاب باشه ولی جناح چب حق انجام چنین رفتارهایی را ندارد الان هم که متاسفانه جریان اصلاحات در کشور با شکست مواجه شده و هر گونه اصلاح وتغییری بعنوان جرم محسوب می شه و با افراد برخوردهای حذفی و رادیکالی صورت می گیره و این بعنوان یکی از پارادا یمهای حاکم بر جامعه است که بصورت نا خودآگاه بر بقیه افراد جامعه هم تاثیر می گذارد شما لطفا یکسری به پستهای حسین آقا و و خصو صا آقا علی رضا بزنید  بعد معلوم می شه کی قوانین انجمنتون را نقض کرده البته جای نگرانی نیست شما خیلی زحمت برای حذف بنده نکشید اگر اینقدر بعد از مطرح کردن حرفهای من بهم نریخته بودید و رفتارهای تکانشی از خودتون خودتون نشون نداده بودید و عمیق تر به  بحث هایم نظر انداخته بودید دیگه لازم به  بر خورد مقتضی نبود مدتها بود که وارد انجمن نشده بودم و تصمیم انجام چنین کاری هم نداشتم خوداتون دعوت کردید وایمیل زدید گفتم یه سر بزنم ببینم چه خبره که خدا را شکر هم فهمیدم  راستی تو را خدا من را از این فیض بزرگ محروم نکنید افسرده می شم   وبال گردن انجمنتون می شم
خارج شده است
شرمینه
Full Member
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #26 : 27 خرداد 1386,ساعت 08:49:46 »

قرار نیست کسی بدلیل نظرش حذف بشه، شما اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید و یا فکر می کنید می تونید عملکرد بهتری داشته باشید بفرمایید(ضمن اینکه اینجا بخش انتقادات و پیشنهادات نیست)....اینجا همه خوشحال می شوند که انسان صاحب نظرتری وارد جمع بشه، ولی نه با ایجاد تنش یا توهین به دیگران،بلکه با ارائه سالم نظریاتش......
خارج شده است
alireza-th
Jr. Member
**
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 83

تشكر

« پاسخ #27 : 27 خرداد 1386,ساعت 08:53:54 »

می بینم که خوب بهم نون قرض می دید یا دتون  باشه یه کارت پستال هم برای هم پست کنید اعتماد به نفس کاذبتون را بیشتر می کنه ولی یه توصیه هم بهتون می کنم اول برید مهارت انتقاد پذیری را که از مهارت های اولیه روانشناسی  هست را یاد بگیرد بعد هم یه ایمیل برای انجمن راجرز وفروید والیس وپرزوآدلر وبک  و یونگ و  واتسون و خلاصه برای انجمن روانشناسی امریکا ApA ارسال کنید که اون بپچاره ها هم از وجود اینجور نوابغ عرصه رواندر مانی دنیا آگاهی پیدا کنند و فیض ببرند خداییش اگه اینکار را نکنید در حق خودتون جفایی بس بزرگ کرده اید اما یه کم هم ملاحظه اون روانشناسهایی که اسمشون را آوردم وبعضی هاشون در قید حیات نیستند را هم بکنید بیچاره ها در گور می لرزند اینقدر تراوش ذهنی نکنید یه مقداری هم فکر آیندگان بکنید بگذارید اونها هم به علم بشریت اضافاتی هر چند  ناچیز داشته  باشند امیدوار خداوند شما بزرگ  واران را از ما نگیرد  که ضایعه ای اسفناک وجبران نا پذیر  برای کل بشریت است
شما همیشه وقتی از جواب دادن عاجز میمونی اینقدر جفنگ مینویسی؟ !

اولا من روانشناس نیستم و تا الان هم از این فروم جز خوبی بچه ها چیزی ندیدم! چون تو بحرانی ترین موقعیت زندگیم بدون منت کمکم کردن! ادمین این سایت هم فامیلم نیست که از سایتش الکی تعریف کنم  ! اصلا هم برا من یکی مهم نیست که بچه های این فروم مدرک آکادمیک درمورد روانشناسی دارن یا نه(هرچند که دارن!)  چون اتفاقا بیشتر مواقع از طرف یه کسایی یه راهنماییهایی شده که خیلی کاربردی تر از راهنمایی های کسی بود که به اصطلاح "روانشناس" هستن!  چیزی درمورد "تجربه" شنیدی؟؟ 

بعدشم اینکه من خیلی جالبه برام چون شما خودت یه اپسیلون هم برا بهبود روند کار فروم کاری نکردی بعد اومدی در مورد بقیه اظهار فضل میکنی! باز دو تا کار مثبت کرده بودی میگفتیم آره ایشون لا اقل فلان کار مثبت رو تو فروم انجام داده!

اما خب دیگه چیکار میشه کرد  متاسفانه یه عده هستن مثل جنابعالی که میگردن میگردن هیچی تو چنتشون پیدا نمیکنن و میخوان این کمبود رو با پارازیت انداختن تو کار آدمای دیگه جبران کنن که خب این خودش یه مشکل روانی هست و توصیه میکنم حتما به همون مرکز مشاوره که کار بازاریابیش رو به عهده داری سر بزنی و این مشکلت رو بهشون بگی ما هم برات دعا میکنیم خوب شی!

از بقیه بچه های فروم به جز این آقا هم عذر میخوام که بحث منحرف شد!
خارج شده است

عشق اشتباه فاحش آدمی در تمایز یک انسان معمولی از میان انسانهای معمولی دیگر است
شرمینه
Full Member
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #28 : 27 خرداد 1386,ساعت 09:07:37 »

خواهش می کنم نظم این تاپیک رو بهم نزنید لبخند ما بخش پیشنهادات و نظرات داریم. اونجا راحت بحث کنید.....
خارج شده است
rahgozar
Sr. Member
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 267

تشكر

« پاسخ #29 : 27 خرداد 1386,ساعت 09:09:28 »

سلام بحث داغ و جالبیه .هر چند موضوع اصلی این نیست و اون اینکه بدون تحصیلات دانشگاهی می شه کار روانشناسی کرد یا نه.از نظر من که هر دوش را امتحان کردم باید بگم هم آره و هم نه.در واقع روانشناس بودن علاوه بر تحصیلات دانشگاهی استعداد و زکاوت  و تجربه می خواد و علت موفق نبودن مشاوره های رسمی و مشاوران با تحصیلات دانشگاهی هم همین موضوعه (متاسفانه) چون این رشته مسلما پرطرفدارترین رشته در کل رشته های دانشگاهی در ایران نیست و بچه های با استعداد بیشتر معمولا به رشته های دیگه و اصلا رشته های غیر از رشته های علوم انسانی گرایش پیدا می کنند و به خاطر همین هم این رشته افراد با استعداد در ایران کم داره و در این انجمن هم چون بچه ها با عشق زمان می گذارند برای کاربران و نظرات و تجربیات خودشون را در اختیار می گذارند خیلی اوقات واقعا از روانشناسان کلاسیک خیلی بهتر کار می کنند.ولی از طرف دیگه نمی شه حرف های علی آقا را کاملا رد کرد و از دو جنبه می شه اونا تایید کرد.از یک طرف وجود القاب برای افرادی که تازه وارد این سایت می شند تفکر غلط وجود تخصص کلاسیک ایجاد می کنه و ممکنه فرد اصلا چنین نوع مشاوره ای را نخواد و باید کل افراد این انجمن حالا تحت یک اعلامیه یا خبر یا هر چی به کلیه کاربران قدیم و جدید بگند که نوع آشناییشون با روانشناسی تجربیه نه کلاسیک که اگه فرد دوست داشت وارد بشه و اگه نداشت نشه.ضمنا مطالعه کتاب های روانشناسی تخصصی به افرادی که استعداد توی این زمینه دارند کمک می کنه تا قوی تر و بهتر کار کنند و به هر حال این دانشمندانی که توی این زمینه کار کردند خیلی دستاوردهایی داشتند بر اساس آمار و مطالعات علمی که از طریق تجربه ساده به سختی قابل به دست آوردنه . که بد نیست دوستانی که توی این سایت کار می کنند و علاقه وافر به علم روانشناسی دارند وقتای اضافشون را به مطالعه چنین کتاب هایی بپردازند تا قوی تر و محکم تر بشند.خلاصه نظر من اینه که علم روانشناسی اونقدر پیچیده هست که نمی شه برای اون نسخه واحد پیچید.
خارج شده است

داشتم دلقی و صد عیب مرا می پوشید  خرقه رهن می و مطرب شد و زنار بماند
صفحه: 1 [2] 3   بالا
چاپ صفحه
پرش به :