خوش آمدید، مهمان - لطفا برای ثبت نام اینجا و یا برای ورود اینجا را کلیک کنید.
آیا هنوز ایمیل فعال سازی حساب کاربری برای شما ارسال نشده است؟

جستجوی پیشرفته

53075 ارسال در 5547 موضوع- توسط 22117 کاربر - جدیدترین کاربر عضو شده: مهسا 14
زاگریو، ثبت آنلاین دامنه و میزبانی وب
صفحه: [1]   پایین
چاپ صفحه
نويسنده موضوع: چگونه گذشته ام را فراموش کنم؟  (دفعات بازدید: 4089 بار)
gholamreza
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 16

تشكر
اهدا شده: 0
دريافت شده: 1

« : 18 بهمن 1387,ساعت 16:05:19 »

من تا تير ماه سال 86 آدمي بودم که همه پشتکار مرا مي ستودند. اما نمي دانم که چه شد که بعد از آن تاريخ افت محسوسي کردم. بطوريکه از آن به بعد يادم نمي آيد که زندگي شادي داشته باشم. هر روز تصميم مي گرفتم که عوض شوم ولي فرداي آن روز دوباره مثل قبل و بدتر مي شدم. الآن که بيش از يک سال از آن تاريخ مي گذرد من همچنان عمرم را به بطالت گذرانده ام . هم سلامتي خودم را دارم از دست مي دهم و هم اينکه معنويتم را از دست داده ام و غرق در گناهان مختلف شده ام. بارها توبه کرده ام اما بازهم به گناهانم برگشته ام.
مشکل اصلي من اين است که مي خواهم گذشته را از ياد ببرم و تولدي نو را تجربه کنم بطوريکه در اين نو بودنم ديگر اشتباهات گذشته را انجام ندهم. اما وقتي شروع به اين کار مي کنم بعد از دو يا سه ساعتي گذشته ام را به ياد مي آورم و ناراحت و افسرده مي شوم که چرا در گذشته کارهايم را به خوبي انجام نداده ام ؟

خلاصه اينکه چگونه مي توانم از گذشته تاريکم رها شده و به آن فکر نکنم و يک زندگي جديدي را شروع کنم ؟

با تشکر
خارج شده است
anastasia
Full Member
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 106

تشكر
اهدا شده: 0
دريافت شده: 1

« پاسخ #1 : 18 بهمن 1387,ساعت 18:32:19 »

سلام
میدونی آدما نمیتونن از گذشته خودشون فرار کنن یا فراموشش کنن (البته گذشت زمان خاطرات قدیمی و گذشته مون رو کم رنگ میکنه ولی پاک نه) ، اتفاقا هم این خیلی خوبه ، اینجوری سعی میکنیم از تجربیاتمون استفاده کنیم و دیگه اشتباهایی رو که کردیم رو نکنیم ... ببین ما آدمیم ، همه مون بدون رد خور گناه هایی کردیم ، فقط اونچه باید بدونیم اینه که از این گناه ها  برای خودمون مانع نسازیم فقط و فقط باید ازشون درس بگیریم ، همین ... ای یه سال رو بی ارزش ندون چون تو یه عالمه تجربه تو دستت داری که میتونن باعث بشن از این به بعد راهت رو بهتر و سالم تر ادامه بدی .
حس کردم شاید تیر ماه 86 اتفاقی افتاده که بعد از اون تاریخ به نظرت خوب نمیاد ، درسته؟
لازم نیست گذشته ات رو فراموش کنی فقط به گذشته ات بگو که : من قوی تر از اونی هستم که بذارم تو تکرار بشی ، بشین نگاه کن و ببین چطور آینده ام رو روشن و اونطور که دلخواهم هستش خواهم ساخت .
فکر اشتباهاتت رو هم نکن چون تا اشتباه نکنیم راه درست رو یاد نمیگیریم .
موفق باشی
خارج شده است

...
dordaneh
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 9

تشكر
اهدا شده: 2
دريافت شده: 2

« پاسخ #2 : 18 بهمن 1387,ساعت 22:12:36 »

سلام
درد ما مشتركه منم مثل تو يه اتفاق تلخ تو گذشته ام دارم كه نمي تونم فراموشش كنم ولي ميگن به گذشته نگاه نكن چون نمي توني تغييرش بدي به آينده هم نگاه نكن چون نمي دوني دقيقا چي پيش مي ايداما سعي كن تو حال زندگي كني كه هم گذشته ات رو تلافي كني هم آينده قشنگي بسازي سعي كن هروقت به ياد گذشته افتادي به خودت بگي چه تغييراتي كردي نكات مثبت فعلي و پيشرفتات رو به ياد بياري اينطوري انرژي مثبت پيدا ميكني ميفهمي كه هميشه پسرفت نبوده پيشرفت هم بوده اما درمورد كاهش معنويتت سعي كن خودت رو از فضاي گناه دور كني سعي كن براي ترك هر گناه يه دوره 40 روزه بگيري سعي كن از گناه هاي كوچك شروع كني اما درمورد اعتماد به نفس سعي كن كاري بكني كه احساس كني دوباره اعتماد به نفست برگشته مثل روزه گرفتن به مدت 1 هفته هم معنويتت بالا ميره هماعتماد به نفس وارادت سعي كن بيشتر تو فعاليت ها اجتماعي شركت كني اينطوري شخصيتت مفيد وخود آموز ميشه راستي ورزش دست جمعي هم يادت نره كمك شاياني ميكنه
اين ايده من اميدوارم موفق باشي
خارج شده است
Yözårsif
Full Member
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 136

تشكر
اهدا شده: 3
دريافت شده: 26

« پاسخ #3 : 19 بهمن 1387,ساعت 00:13:36 »

آدمهايي كه به گذشته مي انديشند احمقن ، آنهايي كه به آينده مي انديشن نادانن و آنهايي كه در حال زندگي مي كنن عالم و عاقلند، پس در حال زندگي كن "
ناپلئون بناپات

اگه تصميم بگيري مثل آينه رفتار كني و فقط تصوير حال رو منعكس كني مشكلي وجود نخواهد داشت

فكر كردن به گذشته عامل ارتكاب به گناهه"
ميگن اونايي كه راستنو مي برن بهشت ، شما از الان تصميم بگيريد راست باشين ديگران چيكار دارن شما قبلا چطور بودين، استاد قمشه اي"
خارج شده است
كريمي
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 1121

تشكر
اهدا شده: 144
دريافت شده: 191

« پاسخ #4 : 19 بهمن 1387,ساعت 11:44:25 »

داشتن احساساتي مثل اينكه قادر به برنامه ريزي نيستيد و يا قادر نيستيد كاري را كه درست است و فكر مي كنيد برايتان مفيد است انجام دهيد و يا آن كارها را به تعويق مي اندازيد............ دوست عزيز نشان از افسردگي است ........... مثل كسي كه همش به خودش بگه از امروز ديگه ورزش مي كنم......... از امروز ديگه سعي مي كنم شاد باشم............ از امروز ديگه سعي مي كنم بخندم........... و يقين داشته باشه كه درست مي گه ......... ولي قادر به انجام آنها نباشه!!!!!!!!

اما افسردگي از چه چيزهايي ممكنه به وجود بياد؟! دلايل زيادي داره و يكي از دلايل ميتونه همون احساس گناهي است كه شما اشاره كرديد و اينكه نمي توانيد از انجام اين گناهان دست برداريد!!!!!!!!!! باز هم بايد ديد كه اين گناهان واقعاً از چه دسته گناهاني هستند............ كه آيا ذهنيت شما نسبت به آنها بعنوان گناه صحيح است يا خير؟! شايد اصولاً هيچ گناهي در كار نباشد و شما به اشتباه فكر مي كنيد كه داريد گناه مي كنيد !!!!!!!!!!!! و شايد براي شما به اشتباه اينگونه تعريف شده باشد!!!

اگر توضيح كامل بدهيد شايد بتوانيم كمك كنيم.

به اميد حق - كريمي
خارج شده است

بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو با کسی - نلسون ماندلا
دریا
OFC Hero
آفلاین آفلاین

جنسيت : دختر
تعداد ارسال: 1646

تشكر
اهدا شده: 587
دريافت شده: 624

« پاسخ #5 : 19 بهمن 1387,ساعت 17:16:52 »

به نظر بنده فقط به این تمرکز کنید که  فکر کردن به گذشته چه نفعی به حالتون داره جز جلوگیری از پیشرفت آینده شما؟؟؟
از گذشته فقط و فقط باید درس گرفت و الا چیزی جز افسردگی برامون به بار نخواهد آورد .

به گذشته فکر نکنید و حسرتش رو هرگز نخورید در حال حاضر شما تجربیات زیادی کسب کردین و می تونید یه زندگی بسیار بهتر از پیش از تیرماه  86 رو در پیش بگیرید .

همه چیز بستگی به خود شما داره .

موفق باشید .
خارج شده است

وقتی تنها شدی بدون که خدا همه رو بیرون کرده، تا خودت باشی و خودش ...
صفحه: [1]   بالا
چاپ صفحه
پرش به :