خوش آمدید، مهمان - لطفا برای ثبت نام اینجا و یا برای ورود اینجا را کلیک کنید.
آیا هنوز ایمیل فعال سازی حساب کاربری برای شما ارسال نشده است؟

جستجوی پیشرفته

53075 ارسال در 5547 موضوع- توسط 22112 کاربر - جدیدترین کاربر عضو شده: مرتضی مهتاب
زاگریو، ثبت آنلاین دامنه و میزبانی وب
صفحه: [1] 2   پایین
چاپ صفحه
نويسنده موضوع: راهی برای چاقی وجود دارد؟  (دفعات بازدید: 8325 بار)
ghazall
سوگند
Full Member
آفلاین آفلاین

جنسيت : دختر
تعداد ارسال: 226

تشكر
اهدا شده: 177
دريافت شده: 63

« : 30 فروردين 1388,ساعت 15:16:45 »

سلام
مشکل من در رابطه با لاغر شدنم میباشد ناراحت..  قبلا تناسب اندام خوبی داشتم.اما  در حال حاضر قدم:165 و وزنم:50 خیلی بی اشتها شدم.. چند سال پیش ناراحتی معده که همان ورم عصبی بود داشتم.. یکسال و نیم خوب شدم و داروئی استفاده نکردم....اما چون مدتی در گیر مساله ای عاطفی شدم کمی درد خفیف در زمان گریه یا استرس در من ایجاد میشه..  لاغر شدنم عذابم میدهد.. خوشبختانه استخوان بندی بدنم نوعیه که در زمان لاغری هم زیبائی اندام را دارم.. ولی نمی دانم چه کار کنم معده من تحریک بشه  و بتونم غذا میل کنم.. مثل این میمانم که چند پرس غذا خورده باشم هیچ میلی برای غذا خوردن ندارم و....صبحانه هم که اصلا نمیخورم.. در وعده های غذایی هم ماهی خیلی کم میخورم . گوشت هم کم.. حبوبات که اصلا.. شیر بندرت.. در ضمن همیشه فشارخونم پایینه.. و سرگیچه دارم.. آیا داروئی هست که برای تحریک معده و چاق شدنم باشد؟ ( در ضمن من تمام آزمایشات را دادم و مشکل خاصی ندارم). ناراحتی من از اینه که صورتم لاغر و سینه هایم خیلی کوچیک شده.. خواهشا اگر راه کاری هست جوابم دهید
خارج شده است

براي رسيدن به اقيانوس بايد جرات دل كندن از ساحل را داشت........
من نه عاشق بودم  ، نه محتاج نگاهي كه بلغزد بر من .................
من خودم بودم و يك حس غريب، كه به صد عشق و هوس مي ارزد...
*sara*
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 1214

تشكر
اهدا شده: 913
دريافت شده: 426

« پاسخ #1 : 30 فروردين 1388,ساعت 15:56:58 »

لاغری یک مکانیسم مزمن است و مثل هر پروسة مزمن دیگری نیاز به زمان دارد.

ـ هرگز در درمان لاغری خود از دارو استفاده نکنید، چرا که دارو غذا نیست و در هر حال دارای عوارضی می‌باشد. (به استثنای داروهای اشتهاآور و تقویتی که توسط پزشک تجویز می‌شود)
ـ در درمان لاغری خود هیچگاه عجله نداشته باشید، یادتان باشد که رژیم غذایی با افزایش وزن تدریجی علاوه بر اینکه قابل تحملتر است، عوارضی نداشته، تقریباً غیر قابل بازگشت می‌باشد.

ـ علل لاغری :
الف) فشارهای درونی، استرسها و افسردگیها
ب) ثانویه به بیماریهایی ازقبیل : هیپرتیروئیدیسم (پر‌کاری تیروئید)، دیابت (بیماری قند خون بالا)، بیماری‌های انگلی،
بیماری‌های گوارشی و …
ج) اختلال تغذیه‌ای (دریافت کم کالری و زیادی فعالیت)
د) ژنتیک

درمانهای لاغری به دو دسته دارویی و رژیم درمانی تقسیم میشوند

الف) درمان دارویی
ـ داروهای اشتهاآور: این داروها با افزایش اشتها سبب بیشتر خوردن شده، دریافت انرژی توسط بدن را افزایش می‌دهند. سردستة این داروها که در ایران بسیار استفاده می‌شود، سیپروهپتادین می‌باشد. علاوه بر این داروهای تقویتی مثل ویتامین‌ها همچنین عناصر کمیاب مثل روی نیز کاربرد دارند. تمامی این داروها زمانی مؤثرند که شخص از هر نظر سالم باشد
ـ داروهایی که با احتباس نمک و بدنبال آن آب باعث افزایش وزن می‌شوند: از این گروه دارو می‌توان از کورتون‌ها نام برد. این داروها با احتباس آب و نمک باعث عوارض زیادی برای بدن شده علاوه بر این عوارض گوارشی، استخوانی و … دیگری نیز دارند
ـ داروهایی که با کاهش متابولیسم بدن باعث افزایش وزن می‌شوند: این داروها به صورت کاذب کم‌کاری تیرویید ایجاد کرده، با کاهش متابولیسم بدن سبب افزایش وزن می‌شوند. این گروه نیز با توجه به برهم‌زدن نظم طبیعی بدن باعث ایجاد عوارض می‌شوند
ب) رژیم‌درمانی
ـ ارائة برنامة کامل و علمی از نظر علم تغذیه: اگر شخص کاملاً از نظر بیماری‌های عامل لاغری بررسی شده و در حال سلامت باشد، با استفاده از یک رژیم استاندارد که تمام مسائل تغذیه‌ای در آن رعایت شده باشد قادر به افزایش وزن خواهد بود

ـ با توجه به موارد فوق بهترین و سالمترین راه حل ارائه‌شده در مورد درمان لاغری این موارد می‌باشد
الف) رژیم غذایی صحیح
ب) ورزش مناسب و کافی

ـ در هر رژیم غذایی صحیح باید این گروههای غذایی وجود داشته باشد
شیر و لبنیات، حبوبات و غلات، میوه و سبزیجات، گوشت

رژیم غذایی باید:
ـ تأمین کنندة انرژی مورد نیاز روزانه باشد
ـ تأمین کنندة ریزمغزیها باشد (موادی که به مقدار بسیار کم باید در غذا وجود داشته باشد
ـ بر اساس فرهنگ غذایی ایرانی باشد
ـ تنوع لازم را داشته باشد

دوست عزيزم بهترين راه چاقي با رژيم غذايي هست سعي كن تا مي تواني از مواد شيميايي و داروها استفاده نكني

مشاهده كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

ghazall

خارج شده است

.اگر در صحنه زندگیت یکی از تارهای سازت پاره شد آهنگ زندگی را چنان بنواز که هیچ کس نداند بر تو چه گذشت
ghazall
سوگند
Full Member
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #2 : 30 فروردين 1388,ساعت 16:11:07 »

مرسی  سارا جان ..
من دکتر تغذیه رفتم یک رزیم به من دادند که شاید بر اثر تنبلی انجام ندادم.. من هم با قرص سیپروهیپتادین مخالفم. چون بر روی اعصاب اثر میگذاره و شدیدا خواب اوره.. اما نگرانی من برای فرم سینه ام است که هم کوچیک شده هم شل.. آیا با تغذیه بر طرف میشه؟ از آن جای هم که من در زمان گرما بدنم زیاد تعریق میکنه احساس می کنم تمام حرارت بدنم فقط در ناحیه سینه هایم به وجود می آید.. خیلی داغ میشن و خیس عرق . برای همینه که خیلی هم سایزش کوچک شده...نمی دانم این دلیل خاصی دارد؟
خارج شده است

kaktous
دوست جونه همه...
Sr. Member
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 357

تشكر
اهدا شده: 44
دريافت شده: 158

« پاسخ #3 : 30 فروردين 1388,ساعت 21:27:23 »

عزیزم فکر نکنم کمبود وزن داشته باشی اگه این جوری باشه پس من دارم میمیرم چون با قد 167 وزنم 42کیلوه.
سر گیجه هم معمولا در خانوما علتش کم خونیه.که با مصرف مدت کوتاهی قرص آهن(البته با تجویز پزشک)راحت کنترل میشه.

*sara*

خارج شده است

" .اگه كسي ديوونت بود ، بازيش نده اگه عاشقت بود ، دوستش داشته باش اگه دوست داشت ، بهش علاقه نشون بده اگه بهت علاقه داشت ، فقط بهش لبخند بزن اينطوري هميشه يه پله ازش عقبتري اگه يه روزي خسته بشه و يه پله بيادعقب تازه ميشه مثل تو...
ghazall
سوگند
Full Member
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #4 : 01 ارديبهشت 1388,ساعت 00:55:33 »

مرسی... امیوارم کردی
خارج شده است

black_rose
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 1225

تشكر
اهدا شده: 129
دريافت شده: 458

« پاسخ #5 : 12 ارديبهشت 1388,ساعت 14:37:00 »

غزل جان سعي كن ورزش كني مخصوصا شنا كه عضله سازي ميكنه و عضله هاي كتف رو قوي ميكنه
خارج شده است

چه فرقي ميكند كه حرفهاي وحشتناكي كه زده ايد بي منظور گفته باشيد؟ هميشه اين حقيقت كه كس ديگري هم آنها را شنيده باشد باقي مي ماند.
بالاخره كلمات بيش از سنگ و آجر صدمه ميزنند، آنها مدت ها پس از آنكه بقيه زخمها بهبود مي يابند، در اعماق ذهن انسان باقي مي مانند.
A-21
KiArAsH
Newbie
*
آفلاین آفلاین

جنسيت : پسر
تعداد ارسال: 11

تشكر
اهدا شده: 2
دريافت شده: 1

« پاسخ #6 : 16 ارديبهشت 1388,ساعت 08:17:00 »

سلام
فکر میکنم اگه به یه متخصص تغزیه خوب مراجعه کنی، خیلی خوب کمکت کنه.
اگ تهران باشی، من یه دونه خوبشو سراغ دارم: دکتر کرمانی
خیلی کارش خوبه!هم در زمینه لاغری و هم چاقی
خارج شده است

A-21
ali_sw
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 35

تشكر
اهدا شده: 0

« پاسخ #7 : 16 ارديبهشت 1388,ساعت 10:40:03 »

دوست من شما میتونی از مکمل های رزیمی استفاده کنی مانند وی یا مسی وی یا چیزها دیگر
خارج شده است
ghazall
سوگند
Full Member
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #8 : 17 ارديبهشت 1388,ساعت 01:16:23 »

دوست خوبم . من تهران نیستم :(جنوب کشورم..چه جور تهران بیام؟! Tongue از لطفت ممنونم سکوت
خارج شده است

A-21
KiArAsH
Newbie
*
آفلاین آفلاین

جنسيت : پسر
تعداد ارسال: 11

تشكر
اهدا شده: 2

« پاسخ #9 : 20 ارديبهشت 1388,ساعت 10:26:37 »

سلام

اتفاقا منم جنوب کشورم ولی خوب میتونید یه سفر چند روزه داشته باشید!
اگه این مشکل اینقدر براتون اهمیت ئاره، میتونید اینکارو کنید!
خارج شده است

A-21
ghazall
سوگند
Full Member
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #10 : 21 ارديبهشت 1388,ساعت 00:21:41 »

خوش حالم که یکی از جنوب پیدا شد لبخند   در ضمن من مساله برای من مهمه اما نمی تونم این سفر را انجام بدم...  ناراحت
خارج شده است

*sara*
OFC Hero
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 1214

تشكر
اهدا شده: 913
دريافت شده: 426

« پاسخ #11 : 21 ارديبهشت 1388,ساعت 09:49:30 »

سلام غزال جون فکر کنم دکتر کرمانی ادرس و یا ایمیلی داشته باشه که بتونی از طریق اینترنت بهش دسترسی داشته باشی

فکر کنم ادرس سایتش این باشه ببین به دردت می خوره
www.kermany.com

ghazall

« آخرين ويرايش: 21 ارديبهشت 1388,ساعت 09:52:47 توسط *sara* » خارج شده است

.اگر در صحنه زندگیت یکی از تارهای سازت پاره شد آهنگ زندگی را چنان بنواز که هیچ کس نداند بر تو چه گذشت
toofan
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 15

تشكر
دريافت شده: 3

« پاسخ #12 : 21 ارديبهشت 1388,ساعت 12:15:35 »

سلام غزل جان
عزیزم من هم مثل شما کمبود وزن داشتم به همین خاطر دو سال پیش رفتم پیش یک دکتر که با رژیم چاق بشم.واسه همین می خواستم چند تا توصیه خواهرانه بهت بکنم چون تجربه ایه که من داشتم و نمی خوام قسمت های بدش برای شما تکرار بشه. .............دکتر من برام قرص سیپرو هپتادین و چند تا افشره گیاهیکه برای تقویت اشتها بود نوشت و یکسری مولتی ویتامین و یک رژیم هم به من داد که فقط صبحانه اون به اندازه ی کل غذای روزانه من بود........... من هم سعی می کردم به زورم که شده همه اون چیزایی که گفته بود و بخورم ............. تا جایی که  بعضی شب ها مجبور می شدم نشسته بخوابم که بالا نیارم................اگرچه تو هر هفته 800/1 اضافه کردم ولی بعد از یک سال دوباره به وزن اولم برگشتم و ناراحتی معده هم پیدا کردم تازه با این که لاغرم کلسترولم هم الان بالا است.................
می دونی چرا؟ 
 توی رژیم های چاقی  اکثر دکتر ها به میزان فراوان خامه تخم مرغ انواع سس کره و روغن وانواع سرخ کردنی ها وجود داره ..........
غزل عزیز می خوام اینو بهت بگم که درسته داشتن یک اندام زیبا خیلی خوبه ولی نه با هر روش و رژیم غیر اصولی .............اولا باید بهت بگم که اصلا نباید عجله داشته باشی میزان استاندارد افزایش وزن در هفته بین نیم تا نهایتا 1 کیلوه ...............دوما حتما حتما حتما حتما ورزش کن همین ورزش کردن به مرور باعث میشه که اشتهات بهتر بشه  و در ضمن باعث میشه که ماهیچه های بدنت اضافه بشه نه چربی اون  و همینطور استیل  و فرم مناسب به بدنت میده .......کاری که خود من مدتیه دارم انجام میدم وخیلی رازیم...............سوما یک رژیم متنوع سالم که دارای مواد پر کالری تر ولی نه پر کلسترول تر باشه رو تحت نظر یک متخصص تغذیه شروع کن ......... (خواهش میکنم برای این که چاق شی بیش از حد خامه و کره و روغن و سس مصرف نکن) ........اصلا خودتو ملزم نکن که از روز اول اون رو مو به مو اجرا کنی تا جایی که واقعا میل داشتی و فشاری به معدت نیاد.............من الان خودم دو ماهی هست که دارم هر روز می رم باشگاه در عین حال هم چیزهایی که هم ارزش غذایی بالایی داره و هم سالمه رو کم کم به غذام اضافه کردم...... تقریبا هر هفته نیم کیلو اضافه می کنم واصلا هم به خودم فشار نمیارم ............حتی بعضی شب ها که احساس سیری میکنم نون وماست می خورم تا سبک بخوابم ولی یک سری چیزایی مثل خرما و گردو و کنجد با صبحانه میخورم........... در حین ورزش ابمیوه میخورم به جای اب. روغن زیتون با سالاد مصرف میکنم و روزانه ابمیوه بیشتر می خورم شیر موز یا انواع میوه بستنی . تنقلات  مخصوصا بادام پسته هم هم مفیده هم پر کالریه.............ولی استارت کار رو حتما با ورزش بزن اگه بتونی باشگاه بری خیلی بهتره ...........من خودم کلاس آیروبیک میرم واقعا عالیه.........و تو این دو ماه 3-4 کیلو اضافه کردم ولی کم کم....... چیزی که یک شبه به دست بیاد یک شبه هم ازدست می ره...........به نظر من ورزش از هر داروی تقویت اشتهایی بهتره ........ البته تو این مدت پیش یک متخصص تغذیه هم رفتم که اون به جای مولتی ویتامین مکمل لیدی میل رو گفت  که روزی یک لیوان می خورم. امیدوارم عزیزم که به وزن ایده آلت برسی اگرچه با توجه به قد و وزنت زیادم کمبود وزن نداری....... من با قد 171 50 کیلو بودمکه الان شدم 54تازه باید به 60 برسم.فقط یادت باشه............ اضافه وزن به تدریج وبا ورزشو رژیم متنوع.

ghazall, *sara*

خارج شده است
ghazall
سوگند
Full Member
آفلاین آفلاین

تشكر

« پاسخ #13 : 21 ارديبهشت 1388,ساعت 14:37:46 »

سلام لبخند
مرسی . پیشنهادتان را حتما انجام میدم. اما فکر میکنم دلیل اصلی این کمبود وزن و بی اشتهایی من استرس و ناراحتیه.. آخه چند روزی خیلی خوشحال بودم  برای مساله ای که مئتها آزارم میداد.. و این خوشحالی من باعث شده بود هم صبحانه بخورم هم اشتهایم افزایش پیدا کنه.. اما باز این 3 روز اخیر دوباره نگرانی و اضطراب بسراغ من اومده مثال من دیروز صبحانه نخوردم. شام چند لقمه.. صبحانه امروز هم که هیچ.. ناهار هم 4 قاشق برنج متعجب.. .. همین  ناراحت در مورد ورزش خیلی دلم میخات اما یک سرس مشکلات دارم که باعث میشه نتونم باشگاه برم. ما ایرانیها هم که واسه تو خونه تمرین کردن هم که تنبلیم چشمک
خارج شده است

toofan
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 15

تشكر
دريافت شده: 3

« پاسخ #14 : 22 ارديبهشت 1388,ساعت 12:11:54 »

ببین غزل جان من هم مثل شما با کوچکترین استرس اشتهامو از دست می دادم ولی از وقتی که هر روز ورزش میکنم  خیلی کمتر  دچار استرس و عوارض ناشی از اون می شم. نمیدونم چرانمیتونی باشگاه بری ولی ورزش مخصوصا اگه دسته جمعی باشه از هرلحاظ خیلی می تونه کمکت کنه عزیزم.حداقل یکبار امتحانی برو میتونی کلاس آیروبیک مقدماتی بری.ولی در نهایت اگر هم نتونستی تو خونه ورزش کن.

ghazall

خارج شده است
صفحه: [1] 2   بالا
چاپ صفحه
پرش به :