درخواست راهنمایی در مورد "صیغه"؟؟؟

(1/6) > >>

farhad52:
وایی چه خبر شد وقتی من نبودم............ :o چند نفر به یه نفر، صبر کنید منم برم یار کمکی بیارم، اونوقت حالتون رو وگیریم :P
شوخی کردم ، از همگی ممنون که تو بحثم شرکت کردین، حیف که بلد نیستم مثل شما اساتید هی نقل قول بیارم و یکی یکی مثل دادگاه های انقلاب پاسخ بدم ولی سعی میکنم به همه عزیزانی که لطف داشتن پاسخهاشون رو بدم.
اول از همه بگذارین خیالتون رو راحت کنم که من نه دنبال صیغه کردن هستم و نه این روزها اصلا صیغه گیر میاد،تخمش رو ملخ خورده، هزار ماشالا اونقدر خانومم هم خوبه(بقول خانومی زرررشک) که اصلا دلم نمیخواد طرف هیچ جنس مونثی برم.
خب حالا چرا من بحث بسیار شیرین صیغه رو پیش کشیدم، چون برام خیلی عجیب بود، میدیدم توی قانون شرع ما قوانینی وجود داره که یه جورایی هستن، هر چی در مورد این قوانین با خودم دو دوتا چهار تا میکردم میدیدم جوابش میشه هفت، حداقل پنج هم نمیشد که یه کم دلم خوش بشه.مثلا در مورد همین صیغه میدیدم خانومها بسیار مخالفش هستن ولی آقایون بسیار طرفدارش، جالبه براتون بگم افرادی که متدین تر هستن بیشر طرفدار این جور چیزها هستن، من به واسطه شغلم با افراد جور واجوری سروکار دارم و مراجعه کننده هام از همه طیف آدمی هست، جالبه براتون بگم یه بار یکی از مراجعه کننده هام یه حاج آقای بسیار مذهبی و تقریبا" مسن بود، خلاصه این حاج آقا دفتر ازدواج باز کرده بود ، ازش پرسیدم دفتر ازدواج و طلاق باز کردی؟ به شوخی بهش گفتم که عنقریب میام پیشتون که زنم رو طلاق بدم.بهم گفت نه فقط دفتر ازدواج....طلاق نمیدیم....ولی اون خیلی جدی بهم توصیه کرد که صیغه کنم، حتی خودشون کیس هایی رو هم داشتن، بهش گفتم آخه حاج آقا من متاهلم واسه یکی مثل من کراهت داره، خیلی جدی باهام بحث کرد که اگه کراهت داشت تو قوانین حتما" منع میشد، گفت وقتی بزرگان دین ما از این روش پیروی میکردن و نه تنها منعش نکردن توصیه هم بهش کردن ....خلاصه جونم براتون بگه که منع صیغه رو از طرف یکسری افراد ضد دین و حالا طبق تعریفهای اون فمینیست میدونست(یادم باشه اسم شماها رو ببرم بدم بهش تا بیاد حالتون رو بگیره ;)  )
البته میگم من به حرفها و استدلال های فردی مثل اون و امثال اون نه زیاد گوش میدم و نه بها میدم، مغز اون طرف در حد و اندازه های یک ماش بیشتر نمیتونه باشه، چیزی که برام وجدان درد می آورد این بود که چرا توی دین من باید قوانینی باشه که بشه ازش به عنوانهای "کثافت کاری" ، "هوس بازی" ، "زیرشکم" و امثال اینها نام برد و مثلا" خیلی از کارهای کریه رو بشه بقول خانومی کلاه شرعی روش گذاشت، مگه شرع قراره کلاه سر کسی بگذاره؟میدونید من اون موقع دلم به درد اومد که دیدم یکی از عزیزانمون اومده درددل کرده که شوهرم خیانت کرده و وقتی متنش رو خوندم دیدم آقاهه رفته صیغه کرده و صیغه نامه هم داره ، واقعا" قلب درد گرفتم ...دیدم بله ما کلاه شرعی هم میتونیم بگذاریم.
به هر حال عزیزانم "صیغه" تنها یکی از هزارن پرسشی بود که در ذهن نخودی من قرار گرفته بود ولی متاسفانه چهاردیواری ها اونقدر کوچیک هستن که تا میخواهی سر بجنبونی پیشونیت محکم میخوره به دیوار و خط قرمز ها اونقدر کلفت و دایره شون اونفدر کوچیکه که تا میجنبی میبینی پات ناخودآگاه روی یکیشون رفته، وگرنه اونقدر گفتنی ها توی دل کوچکم هست که عنقریب ممکنه منفجر بشم.......
برای همتون آرزوی زندگی شاد و سراسر خوشی دارم....... :-X

ostore:
یه نفس آروم وراحت کشیدیم  ;D خداروشکر  شما اینقدر فهیم هستید   شرمنده اگه سو تفاهم شد  :-[

به نظر شما دین ما تحریف نشده ؟ فکر می کنید ابن ملجمی که علی رو کشت با خودش چی فکر میکرد  فکر میکرد یه کافر ملحد رو کشته !!!

*sara*:
خوب الحمدالله شما تبرئه شديد

دنیای کوچک:
شوهر منم تو دعواهامون اون هفته با عصبانیت گفت : اصلا می دونی چه من یکی رو صیغه کردم و باهاش خوش و تو رو هم طلاق نمیدم برو فکر خودتو بکن من اینم .... تو دلم گفتم این تو حال عصبی داره این چرت و پرت ها رو میگه
من همش به این جمله فکر می کنم حساس شدم به تلفناش به اس ام اس هاش دقت می کنم هر چند بعید می دونم همچین فردی باشه ولی دیگه چشم ترسیده نمی تونم بهش اعتماد کنم .

*sara*:
عزيزم خودت داري ميگي تو عصبانيت اين حرفو زده
هر چي بيشتر حساس بشي اون بيشتر گارد ميگيره و يه موقع ديدي هوايي ميشه
اصلا مردها خيلي هنر كنم همين زنهاي اولشونو به جايي برسونن دوميش پيشكششون

کنترل

[0] صندوق پستی

[#] صفحه بعدی