خوش آمدید، مهمان - لطفا برای ثبت نام اینجا و یا برای ورود اینجا را کلیک کنید.
آیا هنوز ایمیل فعال سازی حساب کاربری برای شما ارسال نشده است؟

جستجوی پیشرفته

53075 ارسال در 5547 موضوع- توسط 22156 کاربر - جدیدترین کاربر عضو شده: راسا
زاگریو، ثبت آنلاین دامنه و میزبانی وب
صفحه: [1]   پایین
چاپ صفحه
نويسنده موضوع: طلاق غیابی  (دفعات بازدید: 5069 بار)
mykoodak
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 2

تشكر
اهدا شده: 2
دريافت شده: 0

« : 07 شهريور 1388,ساعت 13:35:28 »

با سلام و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان
آیا برای شما امکان داره مرا در جربان حقوق زن در خانواده مطلع کنید ؟
همسرم سالهاست که به بهانه ی کار کردن از ما دور بود و تمام مشکلات و هزینه های خانه و فرزندم به دوش خودم بود . 12 سال با دوری وی و اتفاقها و حسرت یه زندگی ایده ال روزگارم رو گذروندم در 2 سال اخیر هر کاری کردم که خانواده ام رو مجاب کنم که اجازه بدن طلاقم رو بگیرم بی فایده بود و فقط بمن میگفتند جواب مردم رو چی بدیم.چون خواهر بزرگترم طلاق گرفته بود من حق نداشتم از زندگیم گله یا شکایتی کنم.برای آخرین بار تلاشم رو برای نگهداشتن یه زندگی مصنوعی براه انداختم رفتم به کشوری که همسرم ادعا میکرد کار میکنه اما خیلی ناراحت شد و اونجا هم ما رو تنها گذاشت خیلی تحقیق کردم ببینم چکار میکنه در واقع 3 سال تحقیق و مبارزه کردم و اونجا هم شبانه روز کار میکردم تا از پس اجاره و خرج تحصیل و زندگیم بر بیام هر از گاهی دوستاش بمن زنگ میزدند و مبلغ خیلی کمی رو از طرف همسرم بمن میدادند که واقعأ مونده بودم چجوری روش میشه این مبلغ رو بفرسته اما میگفتم اشکالی نداره اونم داره تلاش میکنه تا اینکه کاملأ از وی بیخبر شدم و از رسانه متوجه شدم افرادی رو بدلیل قاچاق سوخت بازداشت کردند و تمام تحقیقات من به حقیقت پیوست.بعد از مدتی آزاد شد وقتی ازش خواهش کردم بیاد فقط بچشو ببینه با ناراحتی و دعوا قبول کرد متأسفانه تا اومد خونه بیجهت دعوایی رو تو خونه راه انداخت و شروع کرد وسایل خونه رو شکستن و منو به رفتن خونه ی پدرم تهدید میکرد و بار اولش نبود که تا میومد خونه دعوا راه می انداخت و باز خونه رو ترک کرد من حتی به روشم نیاوردم که متوجه شدم چیکار میکنه یه روز قبل از اینکه از سر کار برگردم خونه بود و از من خواست تا فرودگاه همراهیش کنم اما قبلش برنامه ی دعوا رو راه انداخت که من ندارم نمیتونم خرجی بدم و باید بری پیش خونوادت و من میگفتم من که کار میکنم توقعی هم از تو ندارم نه میگم چرا دسته نوازش بر سر و رومون نداری نه میگم چرا این همه تنهاییم من با تو سازش دارم اما کاری بسر من آورد و تهدیدهایی منو میکرد که تو فرودگاه بی اختیار گریه میکردم و اون از حرفهای نیش دارش دست برنمیداشت بهدی که مأمورهای فرودگاه میخواستند بازداشتش کنن اما گفتم من ازش شکایتی ندارم و اونم میگفت یا خونه ی بابات یا هر غلطی که دلت میخواد برو بکن من نیستم. من که خونوادم طرفم نبودن که درد و دل کنم پس فقط باید میمردم و تصمیم به خودکشی گرفتم دیگه هیچی برام مهم نبود نه خونواده نه بچم نه کارم (معلم) فقط باید میمردم . تا اینکه یه همکار جدید اومده بود تو محل کارم و ازم خواست چشمامو باز کنم و دوردبرمو بهتر ببینم و میتونم بگم در آخرین لحظات عمرم امد گفت میشه بهتر هم زندگی کرد و تصمیم گرفتم بدون اینکه به خونوادم بگم طلاقم رو بگیرم با یه وکیل که معرفی شده یه قاضی بود صحبت کردم و الان 2 ساله که دنبال پروندم اما متأسفانه هنوز جوابی نگرفته از طرفی تو این 2 سال همسرم نه زنگ بمن زده نه یک ریال فرستاده و به هر بدبختی که بود پدرم را برای پیدا کردن وی به شهری که سفر کرده بود فرستادم پدرم با استان دار اون شهر صحبت کرد و مشکل منو مطرح کرد و استان دار اون شهر اعتراف کرد که همسر من یکی از ثروتمندترین شهروند اونجاست و قول داد که کمکمون کنه و اونو به زندگیش برگردونه اما بی نتیجه بود و تا همسرم متوجه شد پدرم برای تحقیق اومده اونجا شماره موبایلشو تعویض میکنه و پدرم حتی بکبار هم نمیبینش تو این 2 سال نه آدرسی ازش داریم نه شماره تلفنی و بعد که وکیل گرفتم تا طلاق غیابی بگیرم بمن گفت 6 ماهه سند طلاقت رو میدم شد یکسال بعد گفت قاضی حتمأ آدرسی از همسرت میخواد شد یکسال و نیم العانم میگه شعبه رو عوض کردم شده 2 سال تمام . از شما عاجزانه خواهش میکنم منو راهنمایی کنید ببینم باید چکار کنم و از چه حقوقیم میتونم دفاع کنم که اینهمه در حقم اجهاف نشه و کار دادگاهمو چجوری جلو ببرم من بخاطر تهدیدهای همسرم میترسم برم خونه ی پدریم اون گفته بدون فرزندم باید برم خونه پدرم و پسرم رو من به سختی بزرگ کردم اون چه حقی میتونه نسبت به پسرم داشته باشد نه تربیتش کرد نه بزرگش کرد نه میدونه کلاس چندم هست نه یکبار میدونست اسم مدرسه پسرش چیه و سن پسر من 13 سالشه و قانونأ تا 15 سالگی پسر باید پیشه پدر باشه و منو پسرم همیشه با هم بودیم حالا چون اون نمیخواد با ما زندگی کنه میخواد حقه رندگی کردن در کنار پسرم رو از من بگیره .قانون چجوری میتونه کمکه من کنه ؟ بنظر شما چه چیزی از این بدتر برای یه قاضی که مردی سالها بدون همسر و فرزندش زندگی میکنه اگر هم میبینتشون یا وسایل خونه رو میشکند یا خانومشو مدام تهدید میکنه و هیچ رابطه ی جنسی هم با خانومش برقرار نمیکنه .
از 18 سالگی که به عقدش در امدم . حتی جشن عروسی هم برام نگرفت و گفت میریم ماه عسل با 8 هزارتومن رفتیم خونه خالش که اونجا برای اولین بار دستشو رو من بلند کرد و ان قدر زدم که خون دماغ شدیدی شدم و بردنم بیمارستان نه محبتی ارش دیدم نه مسکنی برای راحتی ما فراهم کرد نه خرجی مارو میداد العانم که مجهول المکانه هیچ ردی ازش نداریم العانم 32 سالمه اینا برای اجهاف کردن به یه زن کمه ؟ از زیبایی خدادای هم برخوردارم بهدی که وقتی آرایش میکردم میرفتم جلوی همسرم منو نمیشناخت هیچ احساسی بمن نداره اینا برای یه قاضی کمه !!! من از خدام بود برای دومین بار مادر بشم از خدام بود مثل زنای دیگه دسته همسرمو میگرفتم یا پارک میرفتیم یا مسافرتی یا گردشی هیچ فرقی نمیکرد کجا فقط کنار من میبود از خدام بود شب با نوازش کردن او میخوابیدم همه چی بدلم مونده چطور یه قاضی نمیتونه اینارو درک کنه !!! تا حالا چندین بار بخاطری که تنها بودم دزد خونمو زده و از نظر روحی خیلی ضربه خوردم. اما بخاطری که مسؤلیته پسرم رو دارم دوباره دست میزارم روی زانوهامو یا علی میگم .من از شما عاجزانه خواهش میکنم از نظر حقوقی راهنماییم کنید (خانواده همسرم 9 سال پیش جابجا شدن و ارتباطشون رو با ما قطع کردن من زن دوم همسرم بودم که زن اولش رو طلاق داده بود که اون موقع همسرم 23 سالش بود)
بی صبرانه منتظر یاری شما هستم. با تشکر
خارج شده است
lady
Full Member
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 131

تشكر
اهدا شده: 0
دريافت شده: 29

« پاسخ #1 : 11 شهريور 1388,ساعت 03:38:51 »

سلام
از کدام شهر هستید شما؟ که یکوکیل خوب نتونستید بگیرید تا 2 سال علاف نشید؟ اینجا در شیراز افرادی با شرایطشما زیر یک سال طلاق می گیرن...البته تا حدی که دیدم وبلدم می گم امیدوارم بدردتون بخوره...مرگاگر 6 ماه ترکانفاق کنه همینمیشه از دلایل طلاق...اینجور که شما میگید قاعدتا اززمان دادخواست شما بیش از6 ماه می گذره آیا دادخواست ترک انفاق داده بودید؟در کل اگر مردی تا 6ماه خونهوزندگیشوترککنهومجهول المکان باشه طلاق براحتی انجام میشه
...اما حالتی که هست اگر مابین پرونده ترک انفاق ودادخواست طلاق بیاد وبگه بچهرومی گیره شما مهریه رو بزارید اجرا واجرت المثل تمام اینسالهاتون رو بزارید اجرا به علاوه نفقه معوقه ونفقه حال واز نظر کیفری هم شکایت ترکانفاق بدید تماماینها موجبات صلحوتفاهم بینتون رو بوجود میآوره طوری که ایشون شاید حاضر بشه بچه رو بده ودر عوضش شما مهر وحقوق رو ببخشید...ازطرفی فرزند شما زیاد کسر سن نداره تا 15...می تونید با کمی هزینه سنشرو افزایشبدید وکاملا قانونی اقدام کنید...البته شرایط دقیقشو باید براتون بپرسم...ازطرفیشما که این همه سال زجر کشیدی تحمل کردین ازنظر منحق وحقوقتونرو بزارید اجرا و مطمئنن تا رسیدن به حقتون قانونا سن پسرتون میرسه به حدی که متعلق به خودتونمیشه...اگرم ایشون سوءمعاشرت داشتن ودست بزن با شهادت همین فرزندتونباز می تونید امیدوار باشید که قاضی حق سکونت وحضانت فرزند رو میده به خودتون چرا که  طبق گفتارتون می تونید خوف ضرر جانی رو اثبات کنید..اگرمهمسرتون خلافیانجامداده نوع آنوسابقش می تونه خیلی تاثیر گذار باشه آیا استعلامی کردید که اینهمه سال چیکارا میکرده ؟ وآیا خلاف نکرده ؟ درآمدش ازکجاست؟ وآیا ازدواج مجددی کرده؟ براحتی می تونید نامه ای ازقاضی شعبه مربوطتتون بگیرید واز اداره ثبت یا محضر استعلام بگیرید ومتوجه اصل زندگی همسرتون توی این سال ها بشید..که اگر ازدواج کرده باشه بازدست شما توی طلاق باز میشه...در دادگاه خانواده ارشاد معاضدت رایگان انجام میشه می تونید با مراجعه به دادگاه از مشاوره هاشون بهره مند بشید و در صورت کوتاهی وکیلتون وخلاف عملکرد ایشون هم می تونید بعد از اطمینان به کانون وکلا شکایت ببرید..تعجب تا حالا نتونستید با توجه به مجهول المکان بودن همسرتون غیابی طلاق بگیرید بیشتر زنهاییکه به دادگاه میان من جمله من آرزومی کردیم همسرامون مجهول المکان بشن نه اینکه بیان دادگاه واز خودشوندفاع کنن...ضمنا خاطرتون باشه که هیچ کس به اندازه خودتون قادر نیست از حقتون دفاع کنه کمی سماجت وپیگیری داشته باشید قاضیتون ترجیحمی ده به اظهاراتتون گوشبده تا بلکه کمتر ببینتتون...و در ثانی تا جایی که من می دونم هر دادگاهی دادستانی داره ومعمولا تایم مشخصی در هفته دیدار مردمی دارن...و افراد با هر شکایت و عریضه ای در اون روز خاصمی تونن مقامات رو ملاقات کنن و یک امضاءوتایید زیر عریضه شما روال پروندتون رو نزد قاضی دگرگون خواهد کرد..پساگر اشکیبراتون مونده با یک عریضه برید نزد دادستان مربوطه و ازش دادتون روبخواید...بازماگه راهنمایی  نیازبود در خدمتم...راستی نامه ومکاتبه با دفتر امام جمعه شهرتون و حتی دفتر ریاست جمهوری هم واقعا تاثیر گزاره ورئیس جمهور خطاب به دادستان شهرتون دستور رسیدگی می ده ...ارزش امتحان کردن داره

مشاهده كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

mykoodak

خارج شده است
صفحه: [1]   بالا
چاپ صفحه
پرش به :