خوش آمدید، مهمان - لطفا برای ثبت نام اینجا و یا برای ورود اینجا را کلیک کنید.
آیا هنوز ایمیل فعال سازی حساب کاربری برای شما ارسال نشده است؟

جستجوی پیشرفته

53075 ارسال در 5547 موضوع- توسط 60606 کاربر - جدیدترین کاربر عضو شده: Orlandopseuh
صفحه: [1]   پایین
چاپ صفحه
نويسنده موضوع: انتقادات و پیشنهادات من  (دفعات بازدید: 6258 بار)
آمان
آمان
Jr. Member
**
آفلاین آفلاین

جنسيت : پسر
تعداد ارسال: 69

تشكر
اهدا شده: 35
دريافت شده: 18

16ساله/مشهد / مذکر / مجرد/

« : 14 شهريور 1388,ساعت 07:24:10 »

سلام . با این که دو روز بیشتر نیست که توی این انجمن پا گذاشتم اما با پررویی تمام دارم از جزء به جزء انجمن اشکال می گیرم . از این بابت معذرت خواهی من رو بپذیرین.
چند تا مساله به نظرم اومد که یکی یکی مطرحشون می کنم . باز هم از جهت پررویی معذرت می خوام.
این انجمن به خاطر ساختار تقریبا مبهم محتوایی که داره و مخاطبانش تقریبا 50% زیاد در این علم جا افتاده نیستن ،‌ دچار یک بی نظمی شده . چند نمونش رو الان ذکر می کنم.
مثلا اسم موضوعات اغلب یک اسم کلی و بی هدف یا بهتر بگم یک اسمیه که صرفا به این جهت گذاشته شده که نویسنده اسمی بهتر برای تاپیک مورد نظرش در نظر نگرفته . به طور مثال :
"می شه راهنماییم کنین ؟"
"اگر راهنماییم کنین متشکر می شم !"
" کمکم کنین !‌"
_
یا اسم موضوعات به طریقی بیش از حد تکراری و اغلب در تعداد زیادی از تاپیک ها وجود داره مثل :
" تنهام‌! چی کار کنم ؟‌"
"به من کمک کنین از تنهایی دربیام !‌"
"احساس تنهایی می کنم کمکم کنین‌"
_
این طوری با تعداد زیادی از تاپیک ها در یک صفحه مواجه می شیم که شخص انتظار داره از تنهایی دربیاد .
_
یک مسئله ی دیگه موضوع بندی تاپیک هاست که من خیلی زیاد دیدم که تاپیک ها در یک بخش اشتباه قرار گرفتن .چرا که نویسنده ی تاپیک در تصمیم گیری برای قرار دادن یک تاپیک در یک بخش دچار مشکل می شه . و بعضی وقت ها حتی موضوع پیچیده تر می شه و مدیران بخش ها هم در تصمیم گیری در این که این تاپیک متعلق به کدوم بخشه دچار اختلاف نظر می شن .
مثلا یک شخصی می خواد بدونه که "دوست دخترم ، دختر مناسبیه که باهاش ازدواج کنم یا نه ؟"  . این شخص در این که این تاپیک باید در بخش زناشویی قرار بگیره یا در بخش ارتباط اجتماعي دختر و پسر دچار تردید می شه . چون این شخص واقعا نمی دونه این مساله باید در کدوم دسته قرار بگیره . این طوری بی نظمی زیاد می شه .
_
این مساله تقریبا توی همه ی انجمن های تخصصی هست . ایجاد نظم اغلب کار مدیر بخش هاست . اما چون مدیرها تعدادشون زیاده و سلیقه های متعددی هم دارن باز هم انجمن با بی نظمی رو به رو می شه . علاوه بر اون در بعضی موارد سر مدیر به شدت شلوغ می شه و نمی تونه به همه ی مشکلات بخش به طور کامل رسیدگی کنه. توی یک انجمن موفق دیگه ای که بودم این مساله رو به روشی بهتر حلش کردن . چند نفر رو با عنوان ناظم ( مثلا دو نفر  ) رو مامور می کردن تا هر هفته به انجمن رسیدگی کنن و نظم جزء به جزء انجمن رو بررسی و درست کنن. مثلا عنوانهای نامفهوم رو درست می کردن و تاپیک هایی که دارای محتوای تکراری بودن ادغام می کردن و تاپیک ها رو بر اساس علم خودشون و توافق نظر به بخش دیگه ای منتقل می کردن .
علاوه بر اون بعد از بررسیشون اون موضوعاتی که بیشتر از همه تکرار شده بودند و براشون تاپیک های متعددی ساخته شده بود رو به مدیر اون بخش اطلاع می دن تا مدیر بر اساس صلاحیتی که در نظر می گیره تاپیک هایی رو مهم کنه تا از تکرار بیش از حد موضوعات در تاپیک های متعدد جلوگیری بشه .

مشاهده كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Designer, HIDDEN WAY, *sara*

خارج شده است

هنگامی که ذهنم روشن شد ،‌دنیای اطرافم در تاریکی فرو رفت
محمد
مدیر سایت
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 1079

تشكر
اهدا شده: 86
دريافت شده: 165

« پاسخ #1 : 14 شهريور 1388,ساعت 15:07:32 »

سلام

با تشکر از توجه شما و نکته های خوبی که اشاره کردید...

در مورد موضوع اول که اشاره فرمودید در مورد عنوان تاپیک ها ...

در قوانین انجمن به صراحت به این موضوع اشاره کرده بودیم که لطفا، خواهشا و ... از عناوین درست و مرتبط برای سوالات خودتون استفاده کنید..
اما با توجه به اینکه اکثر کاربران بدون خوندن قوانین تیک "موافقم" رو میزنند و به موارد نوشته شده توجه نمیکنند ما هم برای اینکه خودمون رو کوچیک نکرده باشیم این متن رو برداشتیم..

امکان ویرایش رو داریم اما متاسفانه با این کار وضع بد تر میشه. کاربران تاپیکهاشون رو گم میکنند و دوباره ارسال میکنند و ...

به هر حال درد دل ما هم هست ولی خوب چاره ای نداریم ...

--

در مورد موضوع دوم.
فکر نمیکنم مدیران اختلاف نظری داشته باشند.

مدیران تیم دلسوزانه خودشون این موضوع رو بررسی و حل میکنند و اگر هم چند تایی از دستشون در میره اون بحثش فرق میکنه.

مشکل اول برمیگرده به ایجاد کننده تاپیک .

--

در مورد موضوع سوم هم.

تمامی مدیران در حال حاضر با همکاری "مدیر انجمن ها" به مواردی که شما اشاره فرمودید رسیدگی میکنند..

از پیشنهادات شما تشکر میکنم.

با علم به اینکه خودمون هم این اشکالات رو میدونیم و تا حد توان در رفع و رجوع اونها اقدام میکنیم اگر "راه حلی" دارید لطفا ارائه بدید.

متشکرم

Designer, *sara*

خارج شده است

سپاسگذارم
محمد
دریا
OFC Hero
آفلاین آفلاین

جنسيت : دختر
تعداد ارسال: 1646

تشكر
اهدا شده: 587
دريافت شده: 624

« پاسخ #2 : 15 شهريور 1388,ساعت 14:16:36 »

سلام

آقای آمان ممنون از انتقاداتتون

لازم می دونم این مورد رو هم اضافه کنم که در مورد موضوع بندی تاپیک ها، ما پایین هر بخش توضیحی ارائه دادیم که می تونه کاربران رو در این زمینه راهنمایی کنیم و در این زمینه زیاد با مسئله مواجه نیستیم ...

تنها بورد "سوال های عمومی" هست که معمولا برداشت اشتباهی در موردش میشه ... و مخصوصا تاپیک های دوستان جدید رو که اشتباها در این بورد ارسال می کنن رو به بورد "گفتگوی آزاد" منتقل می کنیم و بورد سوال های عمومی مربوط به سوال های روانشناسی هست که در بخش های دیگه نمی گنجه ...

اما با توجه به حجم گسترده موضوعات مطرح شده در انجمن و این که ممکنه موردی از چشم بنده و دیگر دوستان تیم پنهون بمونه، خوشحال میشیم اگه با موردی برخورد داشتین به مدیر انجمن ها (در حال حاضر بنده) برای تموم بورد ها یا مدیر بورد مبدا - که تاپیک باید از اون بورد منتقل بشه- پیغام خصوصی ارسال کنید تا در اسرع وقت رسیدگی بشه .

در مورد موضوعات تکراری هم خدمتتون عرض کنم که کمتر پیش میاد که موضوع فردی کاملا با فرد دیگه یکسان باشه ضمن این که باید تفاوت های فردی رو هم مدنظر داشته باشیم، و همین طور هر کسی دوست داره جداگونه مورد حمایت عاطفی در مراحل سخت زندگی قرار بگیره ...

و البته در مواردی که بین موضوعات دو کاربر یا سوالاتی که به طور کلی پرسیده میشه شباهت زیادی دیده میشه معمولا دوستان لینک موضوع مشابه رو برای ارسال کننده تاپیک میذارن ..

یه مسئله دیگه که بهتره در این رابطه عنوان کنم اینه که شما به بورد "مشاوره تحصیلی" نگاه کنید ...
در اون بورد سعی شده مسائلی رو که بارها مورد سوال قرار گرفته رو مهم کنیم ولی پس از مدتی دیده شد که اگه به همین منوال پیش بره صفحه اول بورد به همین موارد مهم شده محدود شد ضمن این که از فعالیت دوستان در اون قسمت کاسته شد و سوالات خیلی کمتر در اون بخش مطرح می شد ...

اگه راه حلی دارید خوشحال میشیم با ما درمیون بذارید .

Designer

خارج شده است

وقتی تنها شدی بدون که خدا همه رو بیرون کرده، تا خودت باشی و خودش ...
آمان
آمان
Jr. Member
**
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 69

تشكر
اهدا شده: 35
دريافت شده: 18

16ساله/مشهد / مذکر / مجرد/

« پاسخ #3 : 15 شهريور 1388,ساعت 19:55:16 »

خوشحالم که تونستید نظم اینجا رو برقرار کنید ،‌اما احتمالا چون من اغلب توی انجمن های کلی تر فعالیت می کنم ، احتمالا جو اینجا برام گیج کنندست ...

Designer

خارج شده است

هنگامی که ذهنم روشن شد ،‌دنیای اطرافم در تاریکی فرو رفت
aisan
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 7

تشكر
اهدا شده: 5
دريافت شده: 0

« پاسخ #4 : 16 آبان 1388,ساعت 21:24:30 »

خواهش میکنم یک پیغام که برای مدیران میذاریم زود جواب بدین .من از روز 6 ابان پیغام گذاشتم اما هنوز جوابی دریافت نکردم
خارج شده است
صفحه: [1]   بالا
چاپ صفحه
پرش به :