اگر یک خانم ازدواج نکند بعدا چه مشکلاتی ممکن است برایش بوجودآید؟

(1/1)

mehragin:
سلام
 من نمی دونم چرا وقتی برام خواستگار میاد به شدت عصبانی میشم  با پدرم و مامانم  درگیر میشم اما بعد از اینکه خواستگاری منحل میشه من دوباره همون دختر  خوب که توی فامیل به متانت  و محترم بودن مشهوره میشم.اصلا با مسئله ازدواج مشکل دارم  .من برای  درس و کارم نقشه دارم اما برای ازدواج نه احساس میکنم قضیه مهمی نیست.به نظر تون من مشکلی دارم .البته من بیشتر از 24 و کمتر از 30 سال دارم. با تشکر

ponia:
با سلام
اولآ مهمترین اصل در ازدواج رضایت شخصی هست. اگر کسی به هردلیلی نمیخواد یا نمیتونه ازدواج کنه یعنی آمادگی ازدواج نداره واگر در چنین شرایطی وفقط بخاطر ترس از مجرد ماندن وفشار اطرافیان تن به ازدواج بده مسلمآ هم واسه خودش دردسر درست میکنه وهم طرف مقابل .
البته فراموش نکن که ازدواج مانعی واسه درس وکار نیست.همانطور که حتمآ خود شما هم سراغ دارید خیلی از خانمها بعد از ازدواج ادامه تحصیل هم میدن  وحتی بچه داری هم میکنن ولی این موضوع کاملآ بستگی به اراده شما وموافقت همسر آیندتون داره.
مساله دیگه این هست که شما بعنوان بک دختر ممکن هست که اگر الان همه خواستگارها را رد کنید در آینده دیگه چنین خواستگارهایی نداشته باشید.ممکنه الان خواستگار بسیار خوبی داشته باشید ولی چند سال دیگه خواستگارها مورد پسند شما نباشن.
من دوتا عمه ویک عمو دارم که هیچکدام ازدواج نکردن وبا مشکل خاصی برخورد نکردن.چون هدفشون را کاملآ معلوم کرده بودن.
الان هم بالای 70 سال سن دارن وبا خوبی وخوشی دارن زندگی میکنن.
همه اینها بستگی به اراده خود فرد داره.همونطور که ازدواج کردن مشکلات خاص خودشو داره ازدواج نکردن هم مشکلات خاص خودشو داره.درضمن بنظر من ازدواج نکردن ظرفیت خاصی میخواد که همه ندارن.
یکی از عواقب ازدواج نکردن تنها ماندن در آینده هست.چون انسان هرچندتا دوست هم که داشته باشه هیچکدوم واسش جای همسر وفرزند را پر نمیکنه واین مساله خودشو در دوران سالمندی کاملآ نشون میده.
در ضمن اینکه یک دختر بگه من الان نمیخوام یا نمیتونم ازدواج کنم با اینکه  بگه من تا آخر عمر نمیخوام ازدواج کنم خیلی فرق داره.
راستی اگه ازدواج نکنی معمولآ بصورت دایم یک سوال ازت پرسیده میشه که چرا ازدواج نمیکنی؟
وقتی هم که بسن سالمندی برسی میگن چرا ازدواج نکردی؟
یکبار دیگه هم میگم که کسی که نمیخواد ازدواج کنه باید انگیزه وظرفیت خاصی داشته باشه تا بامشکل مواجه نشه و پشیمون نشه
که اونوقت دیگه پشیمانی سودی ندارد.
ولی در کل ازدواج کردن با همه سختی هاش فوایدی داره که مجرد موندن نداره.
راستی اگه بچه دوست باشی اگه ازدواج نکنی یکی از حسرتهای بزرگ زندگیت نداشتن بچه ونچشیدن لذت مادر شدن هست.
انسان در همین ایام جوانی هم بجایی میرسه که دیگه پدر ومادر بعنوان همدم وهمراه نمیتونن براش کافی باشن.
انسان حتی برای رسیدن به اهداف شخصی ومهمش نیاز به یک همسفر وهمراه داره واین همسفر خوب وقابل اعتماد وهمیشگی کسی نیست جز یک همسر خوب ولایق وبا کفایت.
پس عجولانه تصمیم نگیر وخوب فکر کن ودرست تصمیم بگیر
موفق باشی وخدانگهدار

tata:
ببین خانمم ..تو الان این احساسی که داری نشون میده امادگی برای ازدواجو نداری ..خوب  مجبور که نیستی ...حالا بعد ها اگر نظرت عوض شد ..اون موقع فکرشو بکن ....اوووووووووووووووو یک سیبو بندازی بالا  صد تا چرخ میخوره تا بیاد پایین ..پس اصلا فکرشم نکن ..تازه حالا هنوز برات دیر نشده ...ممکنه 2 سال دیگه این نظرو نداشته باشی ..اونوقت میتونی ...دنبال یک مرد خوشبخت بگردی ....حسابی ....خوشحالش کنی ...................شاد باشید

ostore:
سلام دوست عزیزم  بنده هم حرفهای دوستان گلم رو تایید می کنم و معتقدم ازدواج نباید هرگز اجباری باشه

واینکه شما برای آینده تان تصمیمات دیگری دارید هم جای تحسین دارد و بسیارمهم است  که نباید نادیده گرفته شود !!

اما ازدواج هم نباید برای شما مثل یک غول بزرگ باشد که دائما از آن بگریزی !!!!

امیدوارم این احساس شما مقطعی باشد و هرچه زودتر برنامه  درس و کارتان را ردیف کنید !!

چون یک دختر هرچقدر هم که موقعیت اجتماعی و تحصیلیه بالایی داشته باشد ولی باز هم برای ازدواج و فرصتهای بهتر سن خاصی

را می طلبد !!!! امیدوارم آنقدر به کارتان سرگرم نشوید که سن جذابیتتان بگذرد !!!!

در مورد اینکه بگویید هیچوقت ازدواج نمی کنید هم بنده باید بگویم الان سرتان گرم است ولی وقتی سن به 30 سال  و بالاتر برسد

مسلما پشیمان خواهید شد !!!

تا امروز هیچ کس را ندیدم که از مجرد ماندن و ازدو.اج نکردن خصوصا در سن های بالاتر راضی باشد !!!

farzaneh62:
ادم توي يه سني نياز به همزبون پيدا مي كنه اونوقت كه به ازدواج فكر مي كنه

شايد شما هنوز به همزبون احتياج پيدا نكردي

شما هم يه روز به اين حرف الانت مي خندي روزي كه يكي باشه كه همراهيت كنه

البته براي رسيدن به اون روز هيچ عجله اي نداشته باش

خودش خيلي زودتر از اوني كه فكرش رو بكني مياد سراغت

کنترل

[0] صندوق پستی